Przedszkole Samorządowe nr 14
w Piotrkowie Trybunalskim

Dzieci z grupy 1 wraz ze swoimi paniami zaprosiły rodziców na warsztaty bożonarodzeniowe, celem których było wykonanie świątecznych stroików, rozwijanie kreatywności, jak i wzmacnianie wzajemnych relacji w rodzinie opartych na szacunku i miłości.
Warsztaty były radosnym przeżyciem nie tylko dla dzieci, ale również ich mam i przeniosły wszystkich w nastrój oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.
Niedługo przed Świętami Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu odbył się kiermasz świąteczny. Podczas jego trwania można było zakupić przepiękne dekoracje świąteczne: choinki, bombki, stroiki, skrzaty oraz przepyszne pierniczki. Cały dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na rzecz naszych przedszkolaków.
 
Z przyjemnością informujemy, że nasze przedszkole zostało zakwalifikowane do III edycji Projektu # Łódzkie gra w szachy.
Nasze przedszkole przystąpiło do realizacji Wojewódzkiego Projektu " Łódzkie dwujęzyczne". 
22-12-2022

Wesołych Świąt!

.
12 grudnia dzieci z grupy III uczestniczyły w lekcji bibliotecznej. Choć na dworze dominowała biel, to podczas zajęć było bardzo kolorowo. Dzieci oglądały ciekawą książkę o mieszaniu kolorów, szukały różnic pomiędzy dwoma obrazkami, kolorowały tęczę i dowiedziały się, w jaki sposób ona powstaje. Na koniec zrobiły sobie zdjęcie z wielką choinką, która zdobi główny hol Mediateki.
W czwartek 8 grudnia 2022 r. dzieci z grup II, III i IV naszego przedszkola pod opieką wychowawców wybrały się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim na spektakl pt. „Plastusiowy pamiętnik” w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Przedstawienie teatralne oparte było na najciekawszych wątkach lektury autorstwa Marii Kownackiej.             
7 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się wspaniała impreza pod nazwą "Mikołajkowe szaleństwo", która dostarczyła dzieciom wiele radości oraz pozytywnych, niezapomnianych wrażeń.
6 grudnia od samego rana dzieci z niecierpliwością wyczekiwały obiecanego spotkania z Mikołajem, który zaraz po śniadaniu rozpoczął swoją wędrówkę po przedszkolu. Wszystkim przyniósł wspaniałe prezenty, porozmawiał i zrobił sobie pamiątkowe zdjęcia. W podziękowaniu za upominki przedszkolaki recytowaly wiersze oraz śpiewały piosenki. Żegnając się z dziećmi Mikołaj obiecał, że za rok znów odwiedzi nasze przedszkole.
.

Poniedziałek 30 stycznia 2023

Adelajda, Cyntia, Dobiegniew, Feliks, Gerard, Gerarda, Hiacynta, Maciej, Marcin, Martyna, Sebastian, Teofil, Adalgunda, Adelgunda, Piotr