6 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się impreza pod nazwą "Mikołajkowe szaleństwo", która dostarczyła dzieciom wspaniałych wrażeń. Było muzycznie i radośnie!
6 grudnia od samego rana dzieci z niecierpliwością wyczekiwały spotkania z Mikołajem, który wreszcie odwiedził nasze przedszkole przynosząc wspaniałe prezenty dla każdej grupy. W podziękowaniu za wizytę przedszkolaki recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Żegnając się z dziećmi Mikołaj obiecał, że gdy będą grzeczne, to na pewno wróci za rok.
Podobnie jak w ubiegłym roku, rodzice dzieci z grupy IV wraz z byłą i obecną wychowawczynią, wystawili bajkę dla dzieci z okazji mikołajek. 5 grudnia dzieci i pracownicy przedszkola obejrzeli przedstawienie pt. "Przygody Mikołaj". Rodzice-aktorzy z dużym zaangażowaniem włączyli się w szereg działań, które polegały na opracowaniu scenariusza, przygotowaniu strojów, dekoracji i oprawy muzycznej. Ponadto doskonale wcielili się w swoje role, wykazując się pomysłowością i kreatywnością. Na scenie było dużo muzyki, tańca i ruchu. Zarówno dzieci, jak i pracownicy przedszkola, z dużym zainteresowaniem obejrzeli bajkę i nagrodzili występujących gromkimi brawami. Po występie pani Dyrektor podziękowała rodzicom za przygotowanie tak wspaniałego przedstawienia.

Nasze listopadowe spotkanie muzyczne rozpoczęło się od wspólnego zaśpiewania piosenki powitalnej pt. "Ribidibi". Następnie pan Witek przedstawił dzieciom gościa - pana Rafaela, który zaprezentował przedszkolakom peruwiańskie instrumenty: charango oraz flet indiański. Podczas audycji wystąpiła również Laura z grupy starszaków, która ubarana w poncho zaprezentowała nam lot kondora do melodii "El condor pasa". Następnie przedszkolaki tańczyły do muzyki latynoamerykańskiej, a pan Rafael grał na bębnie. Ostatnią atrakcją był wspólny śpiew i taniec wszystkich dzieci do piosenki "Bailando" Enrique Iglesiasa. To była świetna zabawa, która zintegrowała wszystkich uczestników tego spotkania. Warto dodać, że dzieci poznały kilka hiszpańskich zwrotów, np. "muchas gracias", "buenos dias", "te amo" czy "hasta la vista".
27-12-2023

BohaterON

BohaterON w Twojej Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię! Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku. W ramach sześciu edycji kampanii Polacy z kraju i zagranicy wysłali do Powstańców Warszawskich ponad milion dwieście pięćdziesiąt tysięcy kartek i listów z życzeniami.
24 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Ten dzień spędziliśmy w towarzystwie misiów-maskotek przyniesionych przez dzieci z domu. Poznaliśmy także historię powstania pluszowego misia.

Ola z grupy III reprezentowała nasze przedszkole na festiwalu "Jesień w wierszu i piosence", który odbył się 08.11.2023 r. w Przedszkolu Samorządowym nr 19. Ola zaśpiewała piosenkę pt. "Co przyniesie jesień?".
Gabrysia i Marcel z grupy IV reprezentowali nasze przedszkole w VI edycji konkursu patriotycznego organizowanego przez Przedszkole Samorządowe nr 5. W duecie zaśpiewali piosenkę pt. "Co to za dzień?". Występ naszych przedszkolaków bardzo spodobał się jury i udało im się zdobyć nagrodę specjalną dla naszej placówki - pięknie ilustrowaną książkę Jana Brzechwy pt. "Bajki samograjki".  Ponadto, podobnie jak wszyscy uczestnicy konkursu, dzieci otrzymały upominki, a po wręczeniu nagród zostały zaproszone na pyszny poczęstunek.
13 listopada przedszkolaki ze wszystkich grup wzięły udział w zajęciach ruchowych z elementami patriotycznymi w hali sportowej.

Piątek 29 marca 2024

Wiktoryn, Marek, Eustazy, Czcirad, Cyryl