Przedszkole Samorządowe nr 14
w Piotrkowie Trybunalskim

Data 11 listopada 1918 r. jest jedną z najważniejszych, które zapisały się na kartach historii naszej Ojczyzny. W tym dniu, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. W naszym przedszkolu dbamy o wychowanie patriotyczne podopiecznych od najmłodszych lat oraz wpajamy im szacunek dla polskich symboli narodowych.
 
Dzieci ze wszystkich grup wiekowych naszego przedszkola wzięły udział w zajęciach ruchowych na hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Trybunalskim.


 
7 listopada przedszkolaki gościły policjantów - dzielnicowych z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa na drodze, a w szczególności bezpiecznego przechodzenia przez ulicę.
Nasze przedszkolaki po raz kolejny przyłączyły się do akcji "Szkoła pamięta".
Na zakończenie Code Week nasze przedszkolaki wzięły udział w wyjątkowo ciekawych zajęciach z robotyki. 26 października dzieci z grupy II, III i IV uczyły się konstruować i programować poprzez zabawę klockami LEGO. Pod okiem instruktora budowały części mechaniczne robotów, a następnie przy użyciu programu komputerowego programowały ich ruchy i uruchamiały je tak, aby można było zobaczyć co potrafią.
31-10-2022

Grupa III robi sok

Podczas jesiennych zajęć dużo mówiliśmy na temat owoców i warzyw, ich wartości odżywczych i tego, co można z nich zrobić. Żadna teoria ani nawet film edukacyjny nie zastąpi jednak praktycznego działania. Dzieci z grupy III miały okazję nie tylko prześledzić proces powstawania pysznego soku na żywo, ale także aktywnie w tym procesie uczestniczyć!
 
W dniach 10-21 października nasze przedszkole wzięło udział w Code Week czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. W tym czasie dzieci z każdej grupy podejmowały różnorodne aktywności z zakresu kodowania.
30-10-2022

Wycieczka do Koła

Dnia 19.10.2022 r. przedszkolaki z grupy II uczestniczyły w wycieczce do Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole, która posiada status Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt.
 
Zapraszamy do wzięcia udziału w przedszkolnym konkursie czytelniczo-plastycznym dla całych rodzin pt. „Polskie dzieje malowane w legendach i wierszach”.
Dnia 19.10.2022 r. przedszkolaki uczestniczyły w audycji muzyczno-tanecznej poświęconej tańcowi kubańskiemu. Zaproszeni przez pana Witka tancerze wprowadzili dzieci w świat gorącej wyspy - Kuby. Opowiedzieli o historii tańca w tym kraju, nauczyli powitania w języku hiszpańskim i zaprezentowali wspaniałe tańce kubańskie.

Poniedziałek 30 stycznia 2023

Adelajda, Cyntia, Dobiegniew, Feliks, Gerard, Gerarda, Hiacynta, Maciej, Marcin, Martyna, Sebastian, Teofil, Adalgunda, Adelgunda, Piotr