Przedszkole Samorządowe nr 14
w Piotrkowie Trybunalskim

.
"Dzieci uczą rodziców" to program edukacyjny dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W naszym przedszkolu realizowany był w grupie II.

 
Ostatnia w tym roku szkolnym audycja pana Witka rozpoczęła się od naśladowania głosów ptaków na podstawie wiersza J. Tuwima pt. „Ptasie radio”. Był to dobry wstęp do pokazu i nauki beatboxu w wykonaniu pana Maćka. Następnie dzieci zastanawiały się, czym właściwie jest echo i na czym polega to zjawisko. Podczas koncertu przedszkolaki poznały flet EWI – nowoczesny elektroniczny instrument dęty. Był nawet taniec przy muzyce irlandzkiej granej na EWI, a także pląsy przy nowych przebojach. Dzieci poznały także urządzenie o nazwie looper, służące do zapętlania dźwięków i umożliwiające soliście zagranie akompaniamentu, do którego może następnie grać i śpiewać. Na koniec pan Maciek zaprezentował beatbox z wykorzystaniem fletu drewnianego.
 
W dniu 8 czerwca przedszkolaki z grupy III i IV pojechały na wycieczkę do Orientarium i Zoo w Łodzi.
Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci nowo przyjętych do najmłodszej grupy naszego przedszkola (3-latki), które odbędzie się 04.07.2022 r. (poniedziałek)  o godz. 15.00 w sali rekreacyjnej. Prosimy o obecność jednego rodzica z rodziny.
07.06.2022 r. dzieci z gr. II  pojechały na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego "Dwa Stawy" w Sulejowie.
 
Dnia 3 czerwca 2022 roku przedszkolaki z grupy III i IV wzięły udział w pikniku organizowanym przez Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim w partnerstwie z ZSP 1 i ZSP 2. Dzięki uprzejmości Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim impreza odbyła się na dziedzińcu dawnego Zamku Królewskiego.
 
Dnia 03.06.2022 r. grupa II i I - „Krasnale” wybrały  się do  piotrkowskiego MOK-u na spektakl pt. „Kot w butach”.
 
14-06-2022

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka jest świętem uwielbianym przez wszystkie dzieci. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W naszym przedszkolu 1 czerwca również nie zabrakło atrakcji. Były tańce i zabawy przy muzyce, zabawy ruchowe, zagadki, upominki, pyszny podwieczorek na świeżym powietrzu, bańki mydlane i malowanie kredą. Dzieci wzięły również udział w VIII Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”, którego organizatorem jest miesięcznik „Bliżej Przedszkola”.
W ramach akcji „Poznajemy zawody naszych rodziców” dnia 30 maja 2022 r. nasze przedszkole odwiedzili policjanci, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa oraz przybliżyli dzieciom specyfikę swojej pracy.
 

Poniedziałek 30 stycznia 2023

Adelajda, Cyntia, Dobiegniew, Feliks, Gerard, Gerarda, Hiacynta, Maciej, Marcin, Martyna, Sebastian, Teofil, Adalgunda, Adelgunda, Piotr