.
"Dzieci uczą rodziców" to program edukacyjny dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W naszym przedszkolu realizowany był w grupie II.

Ostatnia w tym roku szkolnym audycja pana Witka rozpoczęła się od naśladowania głosów ptaków na podstawie wiersza J. Tuwima pt. „Ptasie radio”. Był to dobry wstęp do pokazu i nauki beatboxu w wykonaniu pana Maćka. Następnie dzieci zastanawiały się, czym właściwie jest echo i na czym polega to zjawisko. Podczas koncertu przedszkolaki poznały flet EWI – nowoczesny elektroniczny instrument dęty. Był nawet taniec przy muzyce irlandzkiej granej na EWI, a także pląsy przy nowych przebojach. Dzieci poznały także urządzenie o nazwie looper, służące do zapętlania dźwięków i umożliwiające soliście zagranie akompaniamentu, do którego może następnie grać i śpiewać. Na koniec pan Maciek zaprezentował beatbox z wykorzystaniem fletu drewnianego.

W dniu 8 czerwca przedszkolaki z grupy III i IV pojechały na wycieczkę do Orientarium i Zoo w Łodzi.
Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci nowo przyjętych do najmłodszej grupy naszego przedszkola (3-latki), które odbędzie się 04.07.2022 r. (poniedziałek)  o godz. 15.00 w sali rekreacyjnej. Prosimy o obecność jednego rodzica z rodziny.
07.06.2022 r. dzieci z gr. II  pojechały na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego "Dwa Stawy" w Sulejowie.

Dnia 3 czerwca 2022 roku przedszkolaki z grupy III i IV wzięły udział w pikniku organizowanym przez Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim w partnerstwie z ZSP 1 i ZSP 2. Dzięki uprzejmości Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim impreza odbyła się na dziedzińcu dawnego Zamku Królewskiego.

Dnia 03.06.2022 r. grupa II i I - „Krasnale” wybrały  się do  piotrkowskiego MOK-u na spektakl pt. „Kot w butach”.

14-06-2022

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka jest świętem uwielbianym przez wszystkie dzieci. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W naszym przedszkolu 1 czerwca również nie zabrakło atrakcji. Były tańce i zabawy przy muzyce, zabawy ruchowe, zagadki, upominki, pyszny podwieczorek na świeżym powietrzu, bańki mydlane i malowanie kredą. Dzieci wzięły również udział w VIII Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”, którego organizatorem jest miesięcznik „Bliżej Przedszkola”.
W ramach akcji „Poznajemy zawody naszych rodziców” dnia 30 maja 2022 r. nasze przedszkole odwiedzili policjanci, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa oraz przybliżyli dzieciom specyfikę swojej pracy.