3.01.2024 r. grupa IV udała się do kina w Mediatece w Piotrkowie Trybunalskim na seans pt. „Basia”.

Przed właściwymi Świętami Bożego Narodzenia odbyła się w naszym przedszkolu wspólna wigilia, która odbyła sie 21 grudnia 2023 r. po spotkaniu z góralem. W salach przedszkolnych odświętnie ubrane przedszkolaki wysłuchały życzeń od swoich wychowawczyń, wspólnie kolędowały, dzieliły się opłatkiem oraz zjadły wigilijny obiad i podwieczorek.

W czwartek 21 grudnia przedszkolaki miały okazję spotkać się z prawdziwym góralem ze Szczyrku, panem Szczepanem. Nasz gość opowiedział dzieciom o kulturze góralskiej, o tradycyjnym stroju górala oraz zagrał na różnych instrumentach: gęślach, czyli skrzypcach, akordeonie, okarynie, piszczałce i trombicie. Mieliśmy okazję wspólnie pokolędować i posłuchać góralskich melodii. Podczas tego wyjątkowego spotkania dzieci chętnie włączyły się do tańca i śpiewu. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.
W okresie przedświątecznym tradycją naszego przedszkola jest wystawianie jasełek przez najstarszą grupę przedszkolną. W tym roku starszaki wystąpiły dwa razy: dla dzieci z innych grup oraz pracowników przedszkola, a także dla swoich bliskich. Piękne stroje małych aktorów, dekoracja sceny, choinka i wspaniale oświetlona szopka z Maryją, Józefem i Dzieciątkiem Jezus wprowadziły widzów w świąteczny nastrój. Dzieci z przejęciem odgrywały swoje role i radośnie śpiewały kolędy i pastorałki.
18 grudnia 2023 roku przedszkolaki z grup II, III i IV wybrały się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim na przedstawienie pt. "Piotruś Pan" w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.

Dnia 13 grudnia w grupie II odbyły się warsztaty z rodzicami pt. "Piernikowe szalenstwo". Głównym celem spotkania było ukazanie piękna i kultywowanie tradycji świątecznych związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Dzieci doskonaliły umiejętność wypowiadania się na dany temat, utrwalały nazwy kolorów oraz przeliczanie elementów. Celem zajęć było również kształtowanie umiejętności twórczego myślenia poprzez tworzenie wspólnie z rodzicem własnych dekoracji na piernikach. Ważnym aspektem było też wzmacnianie więzi emocjonalnej rodzic-dziecko-przedszkole, integracja grupy i dobra zabawa wspólnie z rodzicami. Zajęcia rozpoczęły się wspólną zabawą integracyjną z chustą animacyjną pt. "Ciasto" wg metody Klanza. Następnie dzieci i rodzice bawili się wspólnie podczas zadania wg metody niedokończonych zdań. Zadaniem dzieci było ubranie choinki wg koloru danego kodu i przeliczanie wszystkich ozdób. Następnie dzieci w czapkach kucharskich zaśpiewały i zaprezentowały "Piosenkę piernikową" wg M. Tomaszewskiej. W końcu dzieci wspólnie z rodzicami dekorowały pierniczki, które wcześniej zostały upieczone na zajęciach w przedszkolu. Na koniec odbyła się prezentacja pierniczków i wspólna zabawa z sigumą "Do środeczka" wg M. Tomaszewskiej. Zajęcia dostarczyły wszystkim wiele radości i uśmiechu.
W grudniu ponownie gościliśmy pana Witka z kolejną audycją muzyczną pt. „Wyjątkowy gość”. Przedszkolaki poznały nowy instrument dęty - fagot. Dzieci z zaciekawieniem słuchały wydawanych przez niego dźwięków, a na koniec nagrodziły pana Witka oraz panią fagocistkę gromkimi brawami.
Warsztaty świąteczne w grupie III z udziałem dzieci i rodziców były okazją do zanurzenia się w bożonarodzeniowej atmosferze jeszcze przed świętami. Zadaniem uczestników było wykonanie masek-zwierząt. Zajęcia kreatywne uświetnił występ dzieci. Był to mile spędzony czas przy wspólnej pracy, która dała wszystkim wiele satysfakcji.
6 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się impreza pod nazwą "Mikołajkowe szaleństwo", która dostarczyła dzieciom wspaniałych wrażeń. Było muzycznie i radośnie!
6 grudnia od samego rana dzieci z niecierpliwością wyczekiwały spotkania z Mikołajem, który wreszcie odwiedził nasze przedszkole przynosząc wspaniałe prezenty dla każdej grupy. W podziękowaniu za wizytę przedszkolaki recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Żegnając się z dziećmi Mikołaj obiecał, że gdy będą grzeczne, to na pewno wróci za rok.

Niedziela 05 maja 2024

Pius, Teodor, Irena, Zdziebor, Penelopa, Waldemar, Sabrina