W naszym przedszkolu trwa tydzień warzywno-owocowy. Przedszkolaki już wiedzą, jak ważną rolę w zdrowej diecie pełnią owoce i jarzyny. Są nie tylko smaczne, ale również dostarczają wiele ważnych witamin, które chronią i wzmacniają nasze organizmy. Dziś dzieci z grupy II wraz z wychowawczynią postanowiły zrobić sałatkę owocową.
Wczoraj nasze przedszkole odwiedzili artyści z Filharmonii Łódzkiej. Dzieci uczestniczyły w audycji muzycznej pt. "Pierwszy koncert", rozpoczynającej cykl comiesięcznych spotkań w nowym roku szkolnym 2017/2018.
Na dzisiejszych zajęciach w grupie starszaków robiliśmy wspólnie sałatkę warzywną. Przy tej okazji przedszkolaki poznały wygląd, smak i zapach użytych składników.
25-09-2017

Powitanie Jesieni

22 września 2017 r. miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Dzieci z grupy IV ogłosiły w całym przedszkolu, że nadeszła już jesień. Ten dzień miał wyglądać nieco inaczej. Na Rynku Trybunalskim planowany był happening z udziałem przedszkolaków z całego miasta. Niestety, pogoda pokrzyżowała nam plany - lato odchodziło w deszczowych łzach. Nie daliśmy się jednak zbić z tropu i sami zorganizowaliśmy happening, tylko w nieco bardziej ograniczonej przestrzeni. Zaraz po obiedzie każdy wziął przyniesiony przez siebie jesienny bukiet, dziewczynki założyły okolicznościowe nakrycia głowy i z piosenką na ustach ruszyliśmy w barwnym korowodzie, aby ogłosić młodszym koleżankom i kolegom, że kończy się lato, a zaczyna jesień.
"To nie pomyłka - przedszkole i piłka!" - oto hasło programu "Przedszkole i piłka" adresowanego do dzieci w wieku przedszkolnym, W dniu 18 września nasze przedszkolaki brały udział w zajęciach pokazowych Przedszkoliady.pl. Pan instruktor zapraszał dzieci z każdej grupy do zabawy z wykorzystaniem miękkich piłek na dużej sali. W każdej turze bawiło się po 12 osób, dzięki czemu każdy miał sporo miejsca do biegania. Atmosfera zajęć była swobodna i dynamiczna. Mali uczestnicy szybko nawiązali kontakt z wesołym prowadzącym, który brał czynny udział w zabawach i najwyraźniej też świetnie się przy tym bawił. Było dużo śmiechu i radości. Wszystkie przedszkolaki zgodnie stwierdziły, że aktywność fizyczna w takim wydaniu bardzo im się podoba.
Miło nam poinformować, że rozpoczynamy nowy rok szkolny 2017/2018 ważnym sukcesem. W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Śladami historii Piotrkowa Trybunalskiego... lub swojego miasta”, w kategorii wiekowej 3-6 lat, wyróżnienie otrzymała Iza Wnuk. Wykonała ona pracę pod kierunkiem swojej wychowawczyni, pani mgr Urszuli Sitek.

Sobota 04 maja 2024

Florian, Michał, Paulin, Monika, Grzegorz, January, Antonina