Nasze przedszkole wzięło udział w XXX edycji konkursu plastycznego organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Piotrkowie Trybunalskim. Tegoroczna wersja konkursu przebiegała pod hasłem "Niebo Kopernika". Głównym celem tego przedsięwzięcia było przybliżenie tematyki nauk przyrodniczych, astronomii oraz rozwijanie umiejętności wypowiedzi artystycznej poprzez stosowanie różnorodnych technik plastycznych. Była to również dobra okazja na przedstawienia postaci naszego astronoma, Mikołaja Kopernika. Dzięki temu dzieci miały możliwość ukazania własnych wyobrażeń dotyczących wielkiego astronoma i jego odkryć.
10 maja dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w warsztatach muzycznych "W świecie bajek".
28 kwietnia przedszkolaki z grupy III i IV wzięły udział w zajęciach muzyczno - edukacyjnych w Szkole Muzycznej pt. "Na ludowo, hej!". Dzieci miały okazję posłuchać pięknych ludowych pieśni w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej oraz obejrzeć stroje ludowe. Zapoznały się także z budową i brzmieniem akordeonu, skrzypiec i gitary.
Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci nowo przyjętych do najmłodszej grupy naszego przedszkola (3-latki), które odbędzie się 29.06.2023 r. (czwartek)  o godz. 15.30 w sali rekreacyjnej.
09-06-2023

Królewska Roszada

Nasze przedszkole wzięło udział w III edycji projektu #Łódzkie gra w szachy, którego celem jest zwiększenie umiejętności matematycznych dzieci w zakresie logicznego i analitycznego myślenia, rozwiązywania problemów, orientacji przestrzennej i koncentracji oraz wsparcie społecznego i emocjonalnego rozwoju dzieci. 27.04.2023 r. w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się wydarzenie pod nazwą „Królewska roszada”, które było zwieńczeniem tegorocznej edycji projektu.
Dzieci podczas koncertu poznały historię hip-hopu oraz obejrzały występ taneczny w wykonaniu profesjonalnych tancerzy. Miały także okazję zatańczyć prosty układ choreograficzny w tym stylu tanecznym.
Dnia 21 kwietnia nasze przedszkole wzięło udział w akcji "Sprzątamy dla Polski".
Dnia 19 kwietnia odwiedziło nasze przedszkole Mini ZOO. Główną atrakcją tego wydarzenia były węże. Pokaz edukacyjny dotyczący życia, zwyczajów i budowy ciała tych gadów wzbudził w dzieciach wiele emocji. Przedszkolaki dowiedziały się, że wąż śpi z otwartymi oczami i nie posiada powiek oraz przechodzi wylinkę, czyli zrzuca naskórek. Najlepszym zmysłem węża jest słuch, ponieważ całym ciałem może odbierać wibracje powietrza, a rozwidlonym językiem rozpoznaje zapachy. Wąż też potrafi nieźle widzieć w nocy, dzięki czemu jest świetnym myśliwym. Najwięcej emocji wzbudził fakt, że dzieci mogły dotknąć węży i przyjrzeć im się z bliska.
Dnia 18 kwietnia 2023 roku w Przedszkolu Samorządowym nr 24 przy ul. Topolowej w Piotrkowie Trybunalskim odbył się XXVII Festiwal "Wiosna w wierszu i w piosence - wiosenne zagadki". Dzieci z grupy IV "wytańczyły wiosnę" poprzez nagranie układu wokalno-tanecznego z użyciem rekwizytów do utworu "Promyk słońca". Dzieci z naszego przedszkola zdobyły III miejsce wśród licznej konkurencji! Otrzymały statuetkę i nagrody grupowe. W kolejnym etapie konkursu dwoje dzieci z grupy IV - Agatka i Mateusz, przystąpili do udziału w quizie, w którym musieli się wykazać dużą wiedzą o przyrodzie. Dzieciaki układały puzzle Pani Wiosny, rozwiązywały krzyżówkę polegającą na odgadnięciu hasła głównego, rozpoznawały wiosenne ptaki i ich odgłosy, wiosenne kwiaty, odpowiadały na pytania w formie prawda - fałsz oraz rozwiązywały matematyczne zagadki. Dzieci z wielkim zaangażowaniem, skupieniem, a przede wszystkim z uśmiechem na buzi uczestniczyły w konkursie. Otrzymały medale oraz piękne nagrody rzeczowe.
Dnia 18 kwietnia dzieci z grupy IV uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pt. "Kicia Kocia w Afryce - zwierzęta sawanny" w Mediatece 800- lecia w Piotrkowie Trybunalskim. Podczas bardzo ciekawych zajęć dzieci rozwiązywały zagadki, kolorowały obrazki, odnajdywały różnice pomiędzy obrazkami, odnajdywały drogę w labiryncie i rozwiązywały zagadki słuchowe.

Sobota 18 maja 2024

Feliks, Wenancjusz, Myślibor, Eryk, Liberiusz, Klaudia, Aleksander, Aleksandra, Teodot