Audycja muzyczna "Bajka, czy nie bajka?"

410144003_693102282998017_3625251606456438343_n
Nasze listopadowe spotkanie muzyczne rozpoczęło się od wspólnego zaśpiewania piosenki powitalnej pt. "Ribidibi". Następnie pan Witek przedstawił dzieciom gościa - pana Rafaela, który zaprezentował przedszkolakom peruwiańskie instrumenty: charango oraz flet indiański. Podczas audycji wystąpiła również Laura z grupy starszaków, która ubarana w poncho zaprezentowała nam lot kondora do melodii "El condor pasa". Następnie przedszkolaki tańczyły do muzyki latynoamerykańskiej, a pan Rafael grał na bębnie. Ostatnią atrakcją był wspólny śpiew i taniec wszystkich dzieci do piosenki "Bailando" Enrique Iglesiasa. To była świetna zabawa, która zintegrowała wszystkich uczestników tego spotkania. Warto dodać, że dzieci poznały kilka hiszpańskich zwrotów, np. "muchas gracias", "buenos dias", "te amo" czy "hasta la vista".