Audycja muzyczna "Dziwny instrument"

281152847_539257574479030_8898257314877019760_n
W ubiegłym tygodniu przedszkolaki uczestniczyły w przedostatnim koncercie online w tym roku szkolnym.

Pan Witek przedstawił dzieciom perkusistę – pana Piotra, który wprowadził dzieci w świat instrumentów perkusyjnych. Jest to grupa instrumentów, która jako pierwsza pojawiła się w historii świata. O tym, w jaki sposób powstały te instrumenty, opowiedział dzieciom człowiek prehistoryczny o imieniu Witko.
Podczas koncertu przedszkolaki zapoznały się z budową i brzmieniem wielu instrumentów. Były wśród nich elementy perkusji akustycznej - bęben, werbel i talerze, a ponadto: shaker, krowi dzwonek, klawesy, agogo, cabasa, marakasy oraz perkusja elektryczna.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w audycji: śpiewały, klaskały w rytm utworów, maszerowały w rytmie werbla, tańczyły przy latynoskiej muzyce i naśladowały ruchy perkusisty.
Był to ciekawy koncert i z niecierpliwością czekamy na ostatnie spotkanie z panem Witkiem przed wakacjami.