DSC_9089
W naszym przedszkolu uczciliśmy Dzień Dziecka na sportowo. Dzieci spędziły czas na wesołej zabawie, rozgrywając konkurencje sportowe na świeżym powietrzu. Wzięliśmy także udział w VII Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”.
Obchody Dnia Dziecka rozpoczęły się już podczas śniadania. Każdy mógł sobie sam zrobić kanapkę z takich składników, jakie lubi najbardziej. Zdjęcie najciekawszych kanapek zostało wysłane na konkurs organizowany przez czasopismo „Bliżej Przedszkola” – „Śniadanie mistrzów – jemy zdrowo i kolorowo”. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 15 czerwca.
Po śniadaniu każde dziecko otrzymało numer startowy i wyszliśmy na plac przedszkolny, aby zaśpiewać wspólnie hymn „Sprintem do maratonu”. Pani Kasia i pani Ania poprowadziły rozgrzewkę przy muzyce przed biegiem głównym, a następnie udaliśmy się na bieżnię przy Szkole Podstawowej nr 16. Wszystkie dzieci pokonały dystans 250 m (niektóre nawet trochę więcej). Po zsumowaniu dystansu wszystkich uczestników maratonu otrzymaliśmy wynik 22000 m, który został podany na stronie organizatora – czasopisma „Bliżej Przedszkola”.
Następnie przyszedł czas na wesołe zabawy na placu przedszkolnym, którym towarzyszyła energetyczna muzyka. Po sportowych zmaganiach przedszkolaki otrzymały medale za udział w maratonie, a ponadto każda grupa dostała dyplom małych maratończyków. Nasze przedszkole otrzymało ponadto certyfikat biegowy.
Uczestnicy konkursu plastycznego „Aktywnie zacznij wiosnę” również otrzymali swoje dyplomy. Ich prace można było podziwiać na wystawie przed wejściem głównym do przedszkola. Jury postanowiło przyznać po dwa pierwsze, drugie, trzecie i czwarte miejsca, a pozostałe dzieci zdobyły wyróżnienia. Laureaci konkursu, jak również osoby wyróżnione, otrzymały z rąk Pani Dyrektor nagrody rzeczowe, które z pewnością przydadzą się podczas aktywnego spędzania wolnego czasu. Wszystkim nagrodzonym przedszkolakom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!
Wielką radość sprawiły też dzieciom paczki z okazji ich święta, które wraz z życzeniami zostały wręczone każdemu przed wyjściem do domu.
Był to dzień pełen radości i niezapomnianych wrażeń.