Program Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej "Czyste powietrze wokół nas"

278794299_1190897355060273_1676103016394583143_n
W dniach od 11.04. do 15.04.2022 r. dzieci z grupy IV wzięły udział w Programie Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej pt. „Czyste powietrze wokół nas”. W ramach programu dzieci uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych, podczas których obserwowały źródła dymu, poszerzyły swoją wiedzę dotyczącą ich rodzajów i przyczyn wydobywania się, zwiększyły wiedzę na temat szkodliwości dymu papierosowego oraz skutków palenia papierosów, dowiedziały się jak należy zachowywać się w zadymionych pomieszczeniach, a także jak sobie radzić, gdy inni palą papierosy. W kolejnych etapach realizacji programu odbyła się rozmowa z dziećmi z wykorzystaniem planszy "Źródła dymów", która była inspiracją do wykonania prac plastycznych. Następnie zorganizowano ćwiczenia oddechowe przy muzyce, podczas których dzieci wdychały różne zapachy. Dzieci poznały również bohatera programu – Dinusia i pokolorowały jego portret. Nauczyły się też piosenki, która towarzyszyła im w czasie zajęć.
Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w proponowanych zajęciach warsztatowych i były maksymalnie zaangażowane w te działania. Program jest ciekawy, przydatny i potrzebny, a także dostosowany do możliwości poznawczych dzieci.