Warsztaty świąteczne dla rodziców w gr. II

419123024_1531954447593784_8830230539320006614_n
Dnia 13 grudnia w grupie II odbyły się warsztaty z rodzicami pt. "Piernikowe szalenstwo". Głównym celem spotkania było ukazanie piękna i kultywowanie tradycji świątecznych związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Dzieci doskonaliły umiejętność wypowiadania się na dany temat, utrwalały nazwy kolorów oraz przeliczanie elementów. Celem zajęć było również kształtowanie umiejętności twórczego myślenia poprzez tworzenie wspólnie z rodzicem własnych dekoracji na piernikach. Ważnym aspektem było też wzmacnianie więzi emocjonalnej rodzic-dziecko-przedszkole, integracja grupy i dobra zabawa wspólnie z rodzicami. Zajęcia rozpoczęły się wspólną zabawą integracyjną z chustą animacyjną pt. "Ciasto" wg metody Klanza. Następnie dzieci i rodzice bawili się wspólnie podczas zadania wg metody niedokończonych zdań. Zadaniem dzieci było ubranie choinki wg koloru danego kodu i przeliczanie wszystkich ozdób. Następnie dzieci w czapkach kucharskich zaśpiewały i zaprezentowały "Piosenkę piernikową" wg M. Tomaszewskiej. W końcu dzieci wspólnie z rodzicami dekorowały pierniczki, które wcześniej zostały upieczone na zajęciach w przedszkolu. Na koniec odbyła się prezentacja pierniczków i wspólna zabawa z sigumą "Do środeczka" wg M. Tomaszewskiej. Zajęcia dostarczyły wszystkim wiele radości i uśmiechu.