Rekrutacja uzupełniająca do przedszkola 2022/2023

Rekrutacja uzupełniająca do placówki na rok 2022/23 r. będzie trwać od 4 do 6 maja 2022 r.
Posiadamy ostatnie wolne miejsca w grupach dzieci młodszych.
Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola i zasady rekrutacji dostępne są w załączniku.

ZASADY   REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLI  SAMORZĄDOWYCH NA ROK SZKOLNY 2022/2023

Rekrutacja do przedszkoli samorządowych odbywa się  na wolne   miejsca
 do   poszczególnych grup wiekowych i  uzależniona jest  od możliwości
 organizacyjnych danej  placówki. Do przedszkola samorządowego  przyjmuje
 się kandydatów  zamieszkałych na terenie miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
 Informacja  o wolnych miejscach, na które będzie dokonywany  nabór umieszczona
 zostanie na tablicach informacyjnych w poszczególnych przedszkolach
 samorządowych  do dnia  28 lutego 2022 r.

Harmonogram czynności
w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do przedszkoli publicznych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Piotrków Trybunalski na rok szkolny 2022/2023
Czynność Postępowanie rekrutacyjne Postępowanie
uzupełniające
Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola lub innej formy wychowania przedszkolnego wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.  01.03.2022 r. - 21.03.2022 r. 04.05.2022 r. - 06.05.2022 r.
Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola lub innej formy wychowania przedszkolnego i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.  23.03.2022 r. -28.03. 2022 r. 09.05.2022 r. – 13.05.2022 r.
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych. 29.03.2022r.
16.05.2022 r.
godz. 14.00
Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia. 29.03.2022r. -31.03.2022 r.
(od godz.14.00)
16.05.2022 r. (od godz.14.00) -18.05.2022 r.
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych. 01.04.2022 r.
19.05.2022 r.
godz. 14.00

1. Rodzice składają  wniosek  wyłącznie  do  przedszkola pierwszego  wyboru.
We wniosku rodzice mogą zaznaczyć nie więcej niż dwa inne przedszkola,tzw. drugiego i trzeciego wyboru. W procesie rekrutacji wniosek będzie rozpatrywany w poszczególnych przedszkolach według podanej kolejności. Jeżeli dziecko nie zostało przyjęte do przedszkola                  z pierwszego wyboru, może być przyjęte do drugiego lub trzeciego wyboru w przypadku wolnych miejsc w tych przedszkolach.
Dziecko nieprzyjęte do żadnego z zaznaczonych we wniosku przedszkoli pozostaje na listach rezerwowychw danych przedszkolach.

Listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz przyjętych i nieprzyjętychdo poszczególnych przedszkoli ogłaszane            są na tablicach informacyjnych w przedszkolach.

1. Kryteria  rekrutacji dzieci do przedszkoli samorządowych:
  • Wielodzietność rodziny kandydata.
  • Niepełnosprawność kandydata.
  • Niepełnosprawność  jednego z rodziców kandydata.
  • Niepełnosprawność obojga rodziców kandydata.
  • Niepełnosprawność rodzeństwa kandydata.
  • Samotne  wychowanie  kandydata w rodzinie.
  • Objęcie  kandydata pieczą zastępczą.
Powyższe kryteria mają jednakową wartość w procesie rekrutacji!
KRYTERIA DODATKOWE
  1. Kandydat, którego oboje rodzice  zatrudnieni  są w pełnym
       wymiarze  czasu pracy lub uczą się w trybie dziennym
        – kryterium  stosuje się również  do rodzica samotnie
         wychowującego dziecko                                                                - 5pkt.

1. Rodzeństwo kandydata uczęszcza do tego przedszkola
    w dacie  składania wniosku i będzie uczęszczało nadal                                                                                                                       w roku, którego dotyczy rekrutacja                                                   -3pkt.

1. Odległość przedszkola od miejsca zamieszkania
       kandydata do 3 km                                                                           - 1 pkt.

1. Oświadczenie rodziców/rodzica kandydata o zatrudnieniu w pełnym wymiarze czasu pracy lub pobieraniu nauki w trybie dziennym.
  2. Oświadczenie rodziców/rodzica  kandydata o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego przez rodzeństwo kandydata w tym samym przedszkolu.
  3.  Oświadczenie rodziców/rodzica, że odległość od miejsca zamieszkania  kandydata do przedszkola nie przekracza 3 km.

ZASADY REKRUTACJI DZIECI SPOZA TERENU MIASTA
Dzieci zamieszkałe  poza terenem miasta Piotrkowa Trybunalskiego mogą być przyjęte do przedszkola samorządowego  w przypadku wolnych  miejsc po zakończonej rekrutacji  do przedszkoli samorządowych na rok szkolny 2022/2023.

Załączniki artykułu

wniosek-rekrutacja-przedszkole-1643094294 (doc) 0.07mb, (Pobrań: 16)
zasady-ps-2022-2023-1643094294 (doc) 0.06mb, (Pobrań: 21)