Przedszkole Samorządowe nr 14
w Piotrkowie Trybunalskim

25 listopada odbyło się pierwsze z spotkanie muzyczne dzieci z grupy III i IV w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Piotrkowie Tryb. Zajęcia pt. "Spotkanie z Panem Fortepianem" miały miejsce w sali koncertowej. Dzieci wysłuchały pięknych piosenek przy akompaniamencie tego instrumentu, mogły wspólnie pośpiewać, a nawet zagrać na fortepianie.
W dniu 23 listopada w Przedszkolu Samorządowym nr 5 w Piotrkowie Tryb. odbyła się V edycja Międzyprzedszkolnego Konkursu "Moja Mała Ojczyzna". Nasze przedszkole reprezentowali Marcelina i Maciek z grupy III, którym serdecznie dziękujemy.
04-12-2022

Bal Pani Jesieni

Dnia 23 listopada do naszego przedszkola zawitała Pani Jesień, która zaprosiła wszystkie dzieci na bal. Przedszkolaki przebrane w stroje nawiązujące do aktualnej pory roku brały udział we wspaniałej zabawie o tematyce jesiennej. Wspólne tańce przy piosenkach śpiewanych na żywo przez Panią Jesień, gra na instrumentach (dzwonkach chromatycznych, marakasach, grzechotkach), zabawy z chustą animacyjną, przechodzenie przez tunel, tańce z parasolem, rytmy z kaloszami oraz łapanie baniek mydlanych dostarczyły przedszkolakom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.
17 listopada grupa IV wzięła udział w lekcji bibliotecznej w Mediatece. Dzieci miały możliwość uczestniczyć w zajęciach o rodzinie. Słuchały tekstów literackich związanych z tym tematem, rozwiązywały zagadki, rebusy itp.
27-11-2022

BohaterON

W naszym przedszkolu dzieci z grupy IV uczestniczyły w projekcie BohaterOn. Celem akcji jest podniesienie poziomu wiedzy i świadomości najmłodszych na temat Powstania Warszawskiego.
16 listopada dzieci z naszego przedszkola miały okazję obejrzeć występ aktorów z Teatru Lalki "WidziMiSię" z Łodzi pt. "Trzy świnki". Przedszkolaki były bardzo zainteresowane i zachwycone występem artystów, grą kukiełek, ciekawą muzyką i piosenkami.
16 listopada dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w audycji muzycznej pana Witka pt. "Spróbuj zagrać z nami". Przedszkolaki poznały budowę skrzypiec oraz próbowały samodzielnie grać na tym instrumencie. Tańczyły do muzyki z Dzikego Zachodu, a także "Ram sam sam" przy akompaniamencie skrzypiec. Uśmiechom i brawom nie było końca.
9 listopada 2022 r. w Przedszkolu Samorządowym nr 19 odbyła się V edycja festiwalu ,,Jesień w wierszu i piosence ". Nasze przedszkole reprezenowały Lena i Ala z grupy IV.    
Dnia 15.11.2022 roku grupa III udała się na wycieczkę do Strefy Odkrywania Wyobraźni i Aktywności (w skrócie SOWA). Miejsce to znajduje się w Mediatece. Jest to małe centrum nauki, w którym można rozwijać swoją wyobraźnię, eksperymentować i świetnie się przy tym bawić.  Przedszkolaki eksperymentowały przy 20 eksponatach związanych z różnymi dziedzinami nauki. Wśród nich były m.in.: lustrzane odbicia, dopasowywanie kolorów, armata powietrzna, camera lucida i wiele innych. Zabawa była znakomita i wszyscy wrócili zadowoleni, ale z lekkim niedosytem. Dzieci mówiły, że chętnie wrócą do Strefy z rodzicami. Jest to możliwe od poniedziałku do soboty w godzinach 8.00-20.00.
Data 11 listopada 1918 r. jest jedną z najważniejszych, które zapisały się na kartach historii naszej Ojczyzny. W tym dniu, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. W naszym przedszkolu dbamy o wychowanie patriotyczne podopiecznych od najmłodszych lat oraz wpajamy im szacunek dla polskich symboli narodowych.
 

Wtorek 06 grudnia 2022

Angelika, Heliodor, Agata, Dionizja, Mikołaj, Emilian, Leoncja, Piotr