Przedszkole Samorządowe nr 14
w Piotrkowie Trybunalskim

Przedszkolaki z grupy IV przystąpiły do realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Skąd się biorą produkty ekologiczne”, któremu patronuje Główny Inspektor Sanitarny oraz Ministerstwo Rozwoju Wsi. Celem programu jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.
Dnia 14 lutego dzieci z grupy IV zorganizowały wraz z rodzicami Dzień Babci i Dziadka. Dzieci pięknie wystąpiły przed zaproszonymi gośćmi. Przedstawienie artystyczno-muzyczne wywołało dużo radości i wzruszeń. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły z pomponami oraz kapeluszami. Również babcie mialy okazje zatańczyć z pomponami, a dziadziusiowie na krzeselkach z kapeluszami. Na koniec dzieciaki wręczyły laurki i złożyły życzenia oraz zaprosiły wszystkie babcie i dziadków na wspólnie z rodzicami przygotowany poczęstunek.
"Babciu, Dziadku, to dzisiaj Wam powiem, że kocham Was bardzo, wspaniali Dziadkowie. Jesteście najlepsi, cudowni, kochani i nie ma przesady w tym ani, ani".
Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w zawodach sportowych zorganizowanych na hali OSiR. 
W dniu 2 lutego dzieci z grupy IV wybrały się do Mediateki 800-lecia w Piotrkowie Tryb. Miniphänomenta to wyjątkowa wystawa do samodzielnego eksperymentowania i odkrywania przez dzieci, poświęcona zjawiskom fizycznym. Stworzona została przez prof. Lutza Fiessera. Jej budową i udostępnieniem w Polsce zajął się Łódzki Uniwersytet Dziecięcy Politechniki Łódzkiej, partner regionalny Centrum Nauki Kopernik w zakresie Klubów Młodego Odkrywcy. Na wystawie tej nie ma instrukcji, każde zadanie jest wykonywane samodzielnie. Jej założeniem jest brak podpowiedzi ze strony animatorów. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach i żywiołowo podchodziły do każdego zadania.
W środę 1 lutego przedszkolaki uczestniczyły w kolejnej audycji muzycznej pt. "Bawmy się!", podczas której zapoznały się z budową i dźwiękami wydawanymi przez gitarę elektryczną. Jak przystało na karnawał - było głośno i energetycznie, ponieważ gitarzysta zagrał rock and rolla, muzykę country, rocka, a nawet metal. Dla równowagi pojawił się też blues. Koncert podobał się zarówno dzieciom, jak i paniom, a nogi same rwały się, o ile nie do tańca, to do przytupywania.
25-02-2023

Wizyta harcerzy

W piątek 27 stycznia nasze przedszkole odwiedzili harcerz i harcerki z ZHP, aby wspólnie pośpiewać oraz zachęcić dzieci do pląsów i  zabaw. Mili goście wprowadzili naszych podopiecznych w radosny nastrój i pokazali cząstkę swojego harcerskiego świata.
Rekrutacja do placówki na rok 2023/24 będzie trwać od 1 do 22 marca 2023 r.
Informacja o wolnych miejscach umieszczona zostanie na tablicy informacyjnej do 28 lutego 2023 r.
Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola i zasady rekrutacji dostępne są w zakładce REKRUTACJA.
Tegoroczna zabawa karnawałowa odbyła się 10 stycznia 2023 r. i przebiegała w dwóch turach. Najpierw bawiły się dzieci z grupy I i II, a następnie grupa III i IV. Kolorowe balony, serpentyny i papierowe girlandy wprowadzały dzieci w radosny nastrój, zachęcając do wspaniałej zabawy.  Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytmach disco i latino, ale tańczyły również tango, walczyka, twista oraz chętnie uczestniczyły w konkursach i zabawach muzyczno-ruchowych przygotowanych przez wesołego klauna. Kolorowe pociągi, szalone pląsy przy muzyce, nauka tańca oraz układów tanecznych wprawiły wszystkich w karnawałowy nastrój. Nikt się nie nudził i nie narzekał, a dzieci wspólnie ze swoimi paniami bawiły się wyśmienicie. Przedszkolaki przebrane były za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Były wróżki, księżniczki, motylki, pszczółki, biedronki, kotki, ninja, policjanci, strażacy, ratownicy medyczni, Spider-Mani, Czarne Pantery, Avengersi - nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci... Po balu dzieci zostały obdarowane paczkami ze słodkościami, a wcześniej pozowały do pamiątkowych zdjęć grupowych i indywidualnych. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a tegoroczny karnawał na pewno na długo pozostanie w ich pamięci. 
12 stycznia br. przedszkolaki z grupy II, III i IV udały się do MOK-u na przedstawienie teatralne pt. "Calineczka" w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Dzieciom bardzo podobały się piosenki i tańce, ale największe wrażenie zrobiły na nich przepiękne efekty świetlne. Przedszkolaki z wielką uwagą śledziły losy tytułowej bohaterki i żywo reagowały na humorystyczne scenki. Wszyscy wyszli z przedstawienia uśmiechnięci i zadowoleni.

Czwartek 23 marca 2023

Feliks, Pelagia, Zbysław, Eberhard, Wiktoriana, Wiktorianna, Wiktorian, Konrad, Piotra, Pelagiusz, Katarzyna, Oktawian