Dnia 26.03.2024 r. gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z teatru "Widzimisie" z Łodzi, którzy przedstawili dzieciom bajkę pt. "Księżniczka na ziarnku grochu". Przedszkolaki przeniosły się do barwnego świata baśni i z zaciekawieniem śledziły losy bohaterów. Przedstawienie wywołało wiele śmiechu i radości, a na koniec mali widzowie nagrodzili aktorów gromkimi brawami.
Dzień 25 marca w naszym przedszkolu był bardzo uroczysty. Zaprosiliśmy do nas Panią Dyrektor, wychowawcę oraz dzieci w wieku przedszkolnym z Pogotowia Opiekuńczego na świąteczny obiad wielkanocny, podwieczorek świąteczny oraz odbyły się ciekawe zajęcia i "Wesołe zabawy z zajączkiem wielkanocnym". Po wspólnie zjedzonym świątecznym obiedzie bawiliśmy się na sali rekreacyjnej. Rozpoczęliśmy od wspólnie zaspiewanej i zatańczonej z miotełkami piosenki pt. "Wiosno, hej" Wesoła scena. Następnie bawiliśmy się w zabawę "Zajaczki" z szarfami, szukaliśmy pisanek ukrytych w sali, przeliczaliśmy znalezione jajka, śpiewaliśmy i pokazywalismy z użyciem Sigumy piosenkę wg Marii Tomaszewskiej "Fiku Miku na Wielkanoc", "Do srodeczka" wg M.Tomaszewskiej, bawiliśmy się w kole w "Wędrujące jajko" podając sobie duże jajo i wspólnie ćwicząc. Bawiliśmy się też w "Skaczące jajka" z użyciem chusty animacyjnej. Po wspólnie zjedzonym podwieczorku i miło spędzonym czasie, wręczyliśmy naszym kolegom i koleżankom upominki świąteczne. My również otrzymaliśmy od dzieci z Pogotowia piękny świąteczny stroik i mnóstwo słodkości.
Jak co roku przed Świętami Wielkanocnymi w naszym przedszkolu uczestniczymy w uroczystym obiedzie. Wszystkie przedszkolaki przychodzą w tym dniu odświętnie ubrane i wspólnie zasiadają do pięknie przystrojonych stolików. Składają sobie życzenia i smakują tradycyjnych potraw, wśród których nie może zabraknąć świątecznego żurka z jajkiem, babki i mazurka.
21 marca Amelka, Tola, Julka i Zuzia z grupy IV reprezentowały nasze przedszkole w konkursie "Aktywny i zdrowy przedszkolak" zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 11. Zadaniem uczestników było wykonanie zdrowej przekąski, odpowiedź na pytanie z zakresu sportu i zdrowego żywienia oraz wykonanie piramidy gimnastycznej. Dziewczynki świetnie sobie poradziły we wszystkich konkurencjach i otrzymały atrakcyjne nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.
5 kwietnia 2024 r. nasze przedszkole zorganizowało w hali "Relax" Spartakiadę Sportową Przedszkolaków, w której uczestniczyło 12 siedmioosobowych drużyn z przedszkoli samorządowych z terenu miasta. Impreza odbyła się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
28-03-2024

Wesołych Świąt!

.
21 marca nasze przedszkole powitało wiosnę wspaniałym balem. W tym dniu dzieci przybyły do przedszkola przebrane w stroje związane z tą porą roku. Były wśród nich motylki, pszczółki, żabki, biedroneczki, Panie Wiosny oraz wiosenne kwiaty i ptaki. Sala rekreacyjna była przepięknie przystrojona, a przedszkolaki brały udział w tańcach, zabawach i różnych konkurencjach prowadzonych przez panią Justynę Piesik-Kendrę. Dzieci miały wiele wrażeń, a bal dostarczył im mnóstwo uśmiechu, radości i zadowolenia.
W dniu 20 marca przedszkolaki wzięły udział w wiosennym koncercie w rytmie hip-hop.
Dzień Kobiet to szczególne święto. W tym dniu wszystkie kobiety, duże i małe, czują się wyjątkowo miło. Tak też było 8 marca w naszym przedszkolu.
W piątek 15 marca 2024 r. odbył się Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 16, na który wybrały się starszaki z naszego przedszkola.

Piątek 19 kwietnia 2024

Konrada, Leontyna, Werner, Leona, Włodzimierz, Irydion, Cieszyrad, Leon, Pafnucy