14 maja w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty kulinarne z panem Jakubem Wolskim. Zrezygnował on z połowy swojego wynagrodzenia na rzecz najbardziej potrzebującego dziecka z naszej placówki. Za ten miły gest otrzymał od całej społeczności przedszkolnej pamiątkowe podziękowanie, na którym znalazły się jego portrety narysowane przez dzieci.
11 czerwca 2024 r. przedszkolaki z grupy IV wraz z opiekunkami wybrały się na wycieczkę do Dinoparku w Kołacinku.
W piątek, 7 czerwca 2024 r., przedszkolaki z grupy II, III i IV obejrzały przedstawienie "Przygody kota. Mądrość pokoleń" w wykonaniu Wrocławskiego Teatru Edukacji In - Art. Przygody Bonifacego i Filemona przekonały dzieci, że ludzie z różnych pokoleń mogą się od siebie wiele nauczyć. Uwagę przykuwały barwne kostiumy, piękne maski, urocze lalki oraz wspaniała muzyka.
Dzieci z grupy IV wzięły udział w XXIII edycji kampanii "Cała Polska Czyta Dzieciom", spotykając się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Próchnika z przedstawicielami służb mundurowych z naszego miasta, aby posłuchać czytanych przez nich bajek.

X Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków „Sprintem do maratonu” był wyjątkowym wydarzeniem promującym zdrowy styl życia i aktywność fizyczną wśród najmłodszych. Projekt zachęca dzieci do zabawy i ruchu na świeżym powietrzu, a także kładzie nacisk na edukację zdrowotną już od najmłodszych lat. W ramach maratonu przedszkolaki uczestniczyły w biegu i otrzymały pamiątkowe medale, a dodatkowo każda grupa dyplom. Warto podkreślić, że wszyscy byli zwycięzcami, ponieważ liczyło się pokonanie wyznaczonego dystansu w miłej atmosferze. Gratulujemy wszystkim małym biegaczom!
Dzień Dziecka to jeden z ulubionych dni wszystkich dzieci. W tym roku nasze przedszkolne świętowanie przesunęliśmy na 3 czerwca, ale warto było poczekać, ponieważ już od rana było bardzo wesoło i ciekawie. Wraz z panią Justyną Piesik-Kendrą dzieci wybrały się w muzyczną podróż!
26-06-2024

Piknik Rodzinny

Dnia 28 maja w naszym przedszkolnym ogrodzie odbył się Piknik Rodzinny.
28.05.2024 r. w naszym przedszkolu miało miejsce wyjątkowe wydarzenie - już po raz piąty rodzice dzieci z grupy IV wystawili przedstawienie. Tym razem był to "Kopciuszek" w wersji współczesnej.
W dniu 22 maja w Przedszkolu Samorządowym nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim odbył się konkurs ekologiczny pod hasłem: "Pszczoły zapylają, o przyrodę dbają". Celem konkursu było: kształtowanie postaw proekologicznych, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, rozwijanie ekspresji plastycznej oraz współpraca i integracja środowiska przedszkolnego. Naszą placówkę reprezentowali chłopcy z grupy IV - Antoś i Szymon.
Przedostatnia audycja rozpoczęła się tradycyjnie od zaśpiewania piosenki "Ribidibi". Gościem była pani Emilia, która zaśpiewała wraz z dziećmi piosenki z filmów animowanych: "Król Lew", "Aladyn" i „Vaiana: skarb oceanu". Na zakończenie pani Emilia przeprowadziła z przedszkolakami rozgrzewkę przepony, gardła, a także ćwiczenia artykulacyjne. Koncert bardzo się dzieciom podobał.

Sobota 27 lipca 2024

Aureli, Pantaleon, Antuza, Natalia, Bertold, Laurenty, Wszebor, Julia, Lilla