W czwartek 19 maja odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie ze stomatologiem, panią Joanną Lubczyńską, mamą Natalki z grupy I i Kamila z grupy II. Głównym celem spotkania było uświadomienie przedszkolakom konieczności dbania o higienę jamy ustnej.

17 maja dzieci z grupy III i IV wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej mieszczącej się przy ulicy Jagiellońskiej w Piotrkowie Tryb.
W ubiegłym tygodniu przedszkolaki uczestniczyły w przedostatnim koncercie online w tym roku szkolnym.

Na początku kwietnia grupa III z naszego przedszkola wzięła udział w konkursie ekologicznym "Eko Stworek" zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 20 w Piotrkowie Trybunalskim.
08-05-2022

Grupa IV w muzeum

Dzieci z grupy IV w nagrodę za zaangażowaną pracę zespołową przy tworzeniu prezentacji „Wesoła rodzinka”, w której wystąpiły podczas Festiwalu „Fantazja 2022”, miały możliwość zwiedzenia Muzeum w Piotrkowie Tryb.

W ostatnim tygodniu kwietnia w naszym przedszkolu odbyła się audycja muzyczna online pt.: „Tańczymy wszyscy”. Tym razem gościem pana Witka była pani Kasia. Podczas koncertu dzieci poznały wygląd i brzmienie fletu. Miały też możliwość aktywnie uczestniczyć w spotkaniu poprzez śpiew i taniec.

W dniach od 11.04. do 15.04.2022 r. dzieci z grupy IV wzięły udział w Programie Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej pt. „Czyste powietrze wokół nas”. W ramach programu dzieci uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych, podczas których obserwowały źródła dymu, poszerzyły swoją wiedzę dotyczącą ich rodzajów i przyczyn wydobywania się, zwiększyły wiedzę na temat szkodliwości dymu papierosowego oraz skutków palenia papierosów, dowiedziały się jak należy zachowywać się w zadymionych pomieszczeniach, a także jak sobie radzić, gdy inni palą papierosy. W kolejnych etapach realizacji programu odbyła się rozmowa z dziećmi z wykorzystaniem planszy "Źródła dymów", która była inspiracją do wykonania prac plastycznych. Następnie zorganizowano ćwiczenia oddechowe przy muzyce, podczas których dzieci wdychały różne zapachy. Dzieci poznały również bohatera programu – Dinusia i pokolorowały jego portret. Nauczyły się też piosenki, która towarzyszyła im w czasie zajęć.
We wtorek 12 kwietnia w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne, na którym pojawił się wyjątkowy gość – Prezydent Miasta, Pan Krzysztof Chojniak. Świętowanie poprzedził program artystyczny przygotowany przez naszych podopiecznych, którzy zaprezentowali kilka świątecznych piosenek i wierszyków. Po występie Prezydent Miasta złożył dzieciom, rodzicom i pracownikom przedszkola serdeczne życzenia, a następnie wszyscy zasiedli do pięknie przystrojonych stolików zastawionych wielkanocnymi pokarmami. Ten dzień miał wyjątkowy charakter. Spotkanie przy wspólnym świątecznym stole sprawiło dzieciom wiele radości.

7 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Tryb. odbyło się spotkanie w ramach edukacji regionalnej „Tradycje piotrkowskie”. W kiermaszu wzięły udział starszaki z naszego przedszkola.

.

Niedziela 22 maja 2022