Przedszkole Samorządowe nr 14
w Piotrkowie Trybunalskim

Dzieci z grupy II wraz ze swoimi paniami wybrały się na spacer po Starym Mieście. Oglądały fragmenty murów dawnego Ratusza, mury miejskie, spacerowały urokliwymi uliczkami. Na koniec wesoło bawiły się na pobliskim placu zabaw.
Dzieci z najstarszych grup przedszkolnych gościły u siebie panie z ośrodka informacyjnego Europe Direct, które poprowadziły dla nich warsztaty ekologiczne "Zielone miasto". Przedszkolaki przypomniały sobie, w jaki sposób należy segregoeać śmieci i dbać o naszą planetę. Warsztaty składały się z części teoretycznej i praktycznej. W drugiej części dzieci segregowały odpady i utrwalały zdobytą wiedzę, tworząc własne plakaty w małych grupach. Na zakończnie każdy uczestnik otrzymał książeczkę z zadaniami i kolorowankę.
W ogrodzie przedszkolnym przy naszej placówce zawisły na drzewach domki dla owadów i budka lęgowa dla ptaków, co wpisuje się w edukacyjny, ekologiczny trend pomagania naszym skrzydlatym przyjaciołom.
 
W dniu 24 kwietnia 2024 r. odbyła się audycja muzyczna pt. "W kwietniu nadal gramy". Dzieci poznały nowy instrument - tubę, na której mogły spróbować zagrać. Przedszkolaki wesoło tańczyły w rytm muzyki granej na tubie, a po koncercie pożegnały gości i zaprosiły do przedszkola za miesiąc.
Przedszkolaki z grupy II, III i IV wybrały się do Miejskiego Ośrodka Kultury na przedstawienie teatralne pt: "Szrek". Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy zabawnego ogra. Podziwiały występy aktorów, wspaniałą scenografię i niezwykłe efekty specjalne. W przedstawieniu występowały również postacie z bajki o Czrwonym Kapturku. Opowieść o Szreku niosła przesłanie o tolerancji, poszanowaniu odmienności oraz wierze we własne możliwości.
Laura i Zosia z grupy IV reprezentowały nasze przedszkole podczas XXVIII edycji festiwalu "Wiosna w wierszu i piosence", odbywającego się w Przedszkolu Samorządowym nr 24 im. Misia Uszatka.
 
25-04-2024

Piknik Wiosenny

12 kwietnia dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Pikniku Wiosennym, który zorganizowała dla nich młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim. Wśród zaplanowanych atrakcji znalazły się m. in.: malowanie obrazu na folii, quiz, przeciąganie liny, nauka układów tanecznych, tor przeszkód i inne. Po tylu aktywnościach na świeżym powietrzu, zadowolone i pełne wrażeń przedszkolaki wróciły do przedszkola z uśmiechami na twarzy.
24-04-2024

Robotyka

9 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z wykorzystaniem klocków LEGO Education WeDo i tabletów do programowania robotów-zabawek. Podczas zajęć dzieci konstruowały mrówki na kwiatkach.
Dnia 26.03.2024 r. gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z teatru "Widzimisie" z Łodzi, którzy przedstawili dzieciom bajkę pt. "Księżniczka na ziarnku grochu". Przedszkolaki przeniosły się do barwnego świata baśni i z zaciekawieniem śledziły losy bohaterów. Przedstawienie wywołało wiele śmiechu i radości, a na koniec mali widzowie nagrodzili aktorów gromkimi brawami.
Dzień 25 marca w naszym przedszkolu był bardzo uroczysty. Zaprosiliśmy do nas Panią Dyrektor, wychowawcę oraz dzieci w wieku przedszkolnym z Pogotowia Opiekuńczego na świąteczny obiad wielkanocny, podwieczorek świąteczny oraz odbyły się ciekawe zajęcia i "Wesołe zabawy z zajączkiem wielkanocnym". Po wspólnie zjedzonym świątecznym obiedzie bawiliśmy się na sali rekreacyjnej. Rozpoczęliśmy od wspólnie zaspiewanej i zatańczonej z miotełkami piosenki pt. "Wiosno, hej" Wesoła scena. Następnie bawiliśmy się w zabawę "Zajaczki" z szarfami, szukaliśmy pisanek ukrytych w sali, przeliczaliśmy znalezione jajka, śpiewaliśmy i pokazywalismy z użyciem Sigumy piosenkę wg Marii Tomaszewskiej "Fiku Miku na Wielkanoc", "Do srodeczka" wg M.Tomaszewskiej, bawiliśmy się w kole w "Wędrujące jajko" podając sobie duże jajo i wspólnie ćwicząc. Bawiliśmy się też w "Skaczące jajka" z użyciem chusty animacyjnej. Po wspólnie zjedzonym podwieczorku i miło spędzonym czasie, wręczyliśmy naszym kolegom i koleżankom upominki świąteczne. My również otrzymaliśmy od dzieci z Pogotowia piękny świąteczny stroik i mnóstwo słodkości.

Niedziela 16 czerwca 2024

Benon, Cyryk, Ludgarda, Aneta, Budzimir, Justyna, Jan, Aureusz, Benona, Aubert, Alina