„Jaś i Małgosia”, czyli wyprawa do tajemniczego lasu…

277457272_1162389774562910_4570489358069268668_n
Dnia 31.03.2022 r. dzieci z II, III i IV grupy miały okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „Jaś i Małgosia” w wykonaniu Wrocławskiego Teatru IN – ART wystawione w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Tryb.

Podczas spektaklu widzowie przenieśli się do tajemniczego lasu, w którym wraz z bohaterami przedstawienia odkryli smakowitą chatkę z pierników i poznali jej mieszkankę – Babę Jagę.

Spektakl ukazał dzieciom jak niewinność i dobro wygrywa ze złem. Odwaga, zaradność i pomysłowość Jasia i Małgosi pokazały dzieciom, że można sobie poradzić nawet w bardzo trudnej sytuacji. Rodzeństwo nauczyło najmłodszych budowania zaufania, zgodnej współpracy, a także rozpoznawania niebezpieczeństwa. Kuszący domek ze słodkich pierników okazał się pułapką i stał się lekcją ostrożności.
W dialogi bohaterów zostały wplecione elementy musicalu. Przeżywając przygody razem z Jasiem i Małgosią, przedszkolaki wysłuchały pięknych piosenek. Barwne kostiumy, bajkowa scenografia, wspaniałe efekty specjalne, a przede wszystkim aktorzy przenieśli widownię w magiczny świat! Sceniczna wersja baśni braci Grimm zachwyciła najmłodszych widzów mądrością i ciepłym humorem.