Akcja edukacyjna #Dzieci uczą rodziców

100_7803
Nasze przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pn. „Dzieci uczą rodziców”. Akcja zorganizowana została przez Centrum Rozwoju Lokalnego i jest skierowana do przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych. Jej celem jest wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas akcji.
    W ramach akcji każdego miesiąca w grupie II będą odbywać się zajęcia na tematy związane z bezpieczeństwem, ekologią, kulturą i historią. Każda taka lekcja będzie się składać z dwóch części: w pierwszej przedszkolaki zostaną wprowadzone w tematykę zajęć na podstawie prezentacji multimedialnej omawianej przez nauczyciela, natomiast w drugiej będą miały do wykonania zadanie przygotowane przez organizatora. Najczęściej będzie to pokolorowanie obrazka, który dzieci zabiorą do domu i pokazując rodzicom, zachęcą ich do rozmowy na temat poruszony podczas lekcji w ramach akcji „Dzieci uczą rodziców”.
    Udział w akcji jest darmowy. W trakcie trwania całej akcji przewidziano konkursy z nagrodami dla dzieci i uczestniczących placówek.
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem akcji, dostępnym na platformie www.edu.crl.org.pl