BohaterON

410274443_1382872902357923_2172623398043567350_n
BohaterON w Twojej Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię! Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku. W ramach sześciu edycji kampanii Polacy z kraju i zagranicy wysłali do Powstańców Warszawskich ponad milion dwieście pięćdziesiąt tysięcy kartek i listów z życzeniami.
Jak co roku przedszkolaki z najstarszej grupy wzięły udział w zajęciach dotyczących powstania warszawskiego. Korzystając ze scenariusza "Niebajka o Powstaniu Warszawskim" poruszyliśmy na zajęciach temat powstańców warszawskich,  ich działań i bohaterstwa, dzięki któremu żyjemy dziś w wolnym kraju. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały spektakl kukiełkowy oraz wykonały pracę manualną, tworząc swoje papierowe pacynki. Wykonały też kartkę z życzeniami dla powstańców, która została wysłana drogą elektroniczną.