Code Week w naszym przedszkolu

Code Week certyfikat 2022
W dniach 10-21 października nasze przedszkole wzięło udział w Code Week czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. W tym czasie dzieci z każdej grupy podejmowały różnorodne aktywności z zakresu kodowania.
Maluszki układały rytmy z wykorzystaniem darów jesieni. Krasnale uczestniczyły w różnorodnych zajęciach związanych z umiejętnościami kodowania i odkodowywania informacji, m.in. brały udział w  zabawach matematycznych z kolorowymi kubkami. Grupa III również podejmowała wiele zakodowanych wyzwań, tj.: układanie rytmicznych ciągów z wykorzystaniem darów jesieni, sudoku grupowe z darami jesieni oraz indywidualne uzupełnianie sudoku-wycinanki, a także gra edukacyjna "Scottie Go! Kosmiczne kodowanie". Starszaki z kolei posiadają specjalne książki, w których jest mnóstwo zadań związanych z kodowaniem.
Atrakcyjnych aktywności podczas Code Week w naszym przedszkolu nie brakowało. Dzieci miały możliwość nabycia nowych umiejętności i wzbogaciły swoją wiedzę. Ponadto przedszkolaki przekonały się, jak wiele kodów funkcjonuje w naszym życiu i w jaki sposób można ciekawie je wykorzystać świetnie się przy tym bawiąc. Niewątpliwie był to owocny czas przedszkolnych przygód z kodowaniem.