Dzieci uczą rodziców

IMG_20220324_151947940
"Dzieci uczą rodziców" to program edukacyjny dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W naszym przedszkolu realizowany był w grupie II.

Celem gólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą Rodziców", która objęta została honorowym patronatem Ministra Edukacji i  Nauki, jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa wśród najmłodszych, popularyzacja postaw proekologicznych oraz promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, bezpieczeństwa, ekologii, historii, sportu, astronomi, a także zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy, które były przedmiotem lekcji.
Każda lekcja składała się z dwóch części: w pierwszej nauczyciel, wykorzystując otrzymane materiały i wiedzę własną, wprowadzał dzieci w tematykę zajęć. W drugiej przedszkolaki miały do wykonania zadanie przygotowane przez organizatora. Zwykle było to pokolorowanie obrazka lub prosta łamigłówka. Po zajęciach dzieci zabierały obrazek do domu, aby pokazać go rodzicom i zachęcić ich do rozmowy na temat poruszony podczas lekcji w ramach akcji "Dzieci uczą rodziców".
Przedszkolaki aktywnie i chętnie uczestniczyły w zajęciach, zdobywały wiedzę i bardzo cieszyły się z otrzymywanych po każdej lekcji dyplomów.
W przyszłym roku szkolnym na pewno będziemy kontynuować udział w tej akcji.