Dzieciaki Mleczaki

100_7782
Dzieciaki Mleczaki to informacyjno-edukacyjny projekt promujący spożycie mleka i jego przetworów. Jest on skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów. Głównym jego celem jest wzrost świadomości dzieci na temat roli mleka i produktów mlecznych w ich diecie. Już od najmłodszych lat powinno się kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe – najlepiej poprzez zabawę.
Podczas zajęć w ramach projektu dzieci z grupy II dowiedziały się, jakie korzyści niesie ze sobą spożywanie nabiału oraz poznały nazwy witamin i minerałów, które występują w mleku i owocach. Dzieci wiedzą już, że dzięki nim jesteśmy zdrowi i mamy mocne kości. Przedszkolaki wykonały zadanie w karcie pracy z naklejkami, bawiły się w witaminowe pary i poznały kolejne etapy przygotowania pysznego jogurtu owocowego, który później ze smakiem zjadły. Na koniec wspólnie pokolorowały malowankę i otrzymały „Mleczny zeszyt” pełen ciekawych zadań do wykonania w domu wraz z rodziną.

Mleko to napój nie tylko zdrowy, ale i bardzo smaczny. Zachęcamy rodziców i dziadków do przygotowania z dziećmi mleka smakowego. Oto przepis:

Składniki:
1 banan
250 ml mleka

Składniki miksujemy w blenderze do uzyskania jednolitej konsystencji i już mamy gotowe mleko bananowe.
Smacznego!
Więcej przepisów na stronie www.dzieciakimleczaki.pl

Pamiętajmy, że mleko i produkty mleczne powinniśmy spożywać codziennie!