Edukacja ekologiczna

100_4933
W listopadzie Referat Gospodarowania Odpadami Komunalnymi rozpoczął akcję edukacyjną skierowaną do najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Jej celem jest przedstawienie dzieciom w przystępnej formie problematyki prawidłowego segregowania odpadów.
8 listopada przedszkolaki z naszej placówki obejrzały w Miejskim Ośrodku Kultury bajkę ekologiczną pt. "Zielony Kopciuszek". Mali widzowie dowiedzieli się z niej, jak ważne jest właściwe gospodarowanie odpadami i ich segregacja, szacunek wobec przyrody, a także ochrona powietrza.
Z kolei 21 listopada w naszym przedszkolu gościliśmy panią z Referatu Gospodarowania Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, która opowiedziała dzieciom o prawidłowym segregowaniu odpadów komunalnych i podarowała każdemu książeczkę edukacyjną pt. "Piotruś segreguje odpady". Warto dodać, że oprócz pogadanki odbyły się także praktyczne ćwiczenia w formie zabawy. Zadaniem dzieci było wrzucenie wylosowanego "śmiecia" do odpowiedniego pojemnika. W ten sposób przedszkolaki utrwaliły swoją wiedzę i zastosowały ją w praktyce.

Świadomość ekologiczna jest bardzo ważnym elementem w edukacji młodego pokolenia. To przecież od naszych dzieci zależy przyszłość naszej planety i żyjących na niej ludzi. Jeśli będą mądrze gospodarować odpadami, to nie zaśmiecą środowiska naturalnego surowcami nadającymi się do recyklingu i dzięki temu nie będą musiały w nadmiernym stopniu eksploatować zasobów naturalnych Ziemi, które kiedyś w końcu się wyczerpią. Akcja edukacyjna Urzędu Miasta jest zatem bardzo potrzebna i cieszymy się, że piotrkowski magistrat zatroszczył się o pogłębienie wiedzy ekologicznej najmłodszych piotrkowian.