Europejski Tydzień Kodowania

Code week
Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa starają się zorganizować jak najwięcej wydarzeń związanych z programowaniem. W tym roku Code Week odbędzie się w dniach 9-24 października. Nasze przedszkole już po raz drugi weźmie udział w tym wydarzeniu!
Akcja jest organizowana co roku na terenie całej Europy i przeznaczona dla wszystkich tych, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.
Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, w tym przede wszystkim rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. To doskonała okazja dla przedszkolaków, aby zacząć zabawę z grami logicznymi, kodowaniem i odwzorowywaniem.
Fotorelacja z przeprowadzonych zabaw umieszczona zostanie na stronie internetowej naszego przedszkola.