Góra Grosza

100_7741
Co roku w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet pt. „Góra Grosza”. W bieżącej, 21 edycji, wzięły oczywiście udział także dzieci z naszego przedszkola.
Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka lub w rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji, jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
Nasze przedszkolaki nie zawiodły, każdy przyniósł tyle, ile mógł – w myśl: „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”.
Na poniższych zdjęciach można zobaczyć dzieci z grupy IV wraz z zebranymi i posortowanymi monetami.