Koncert muzyczny pt. "Jaki to instrument?"

100_4851
24 października w naszym przedszkolu odbył się koncert muzyczny pt. "Jaki to instrument?", podczas którego dzieci zapoznały się z instrumentami, takimi jak: gong, ksylofon oraz talerz perkusyjny.
Nasze muzyczne spotkanie zaczęło się od prezentacji króla koncertu, czyli ksylofonu. Zaproszony przez pana Witka pan Andrzej zagrał dzieciom na tym instrumencie pieśń neapolitańską. Ciekawym instrumentem okazał się też gong. Przedszkolaki wsłuchiwały się w długie brzmienie wydawanego przez niego dźwięku. Ponadto panowie przywieźli ze sobą pozytywkę, którą dzieci doskonale znają ze swoich zabawek. Po naciągnięciu sznureczka usłyszeliśmy melodię popularnej kołysanki. Najśmieszniej jednak było, kiedy pan Andrzej zagrał kołysankę na dzwonkach. Pan Witek zapadł wówczas w drzemkę i został dość brutalnie obudzony gongiem. Oj, było dużo śmiechu!
Do prezentacji talerza perkusyjnego pan Andrzej wybrał sobie spośród dziewczynek asystentkę. Usłyszeliśmy, jak bardzo zróżnicowane dźwięki może wydawać talerz, w zależności od przedmiotu, którym się w niego uderza. Asystentka podawała muzykowi kolejno: pałeczkę perkusyjną, pałkę kotłową oraz miotełkę. Na koniec sama zagrała na talerzu zwykłą pałeczką, ponieważ najbardziej podobało jej się rockowe brzmienie tego zestawienia.
Na zakończenie panowie wybrali kilku chłopców, którzy maszerowali po sali za panem Andrzejem przygrywającym do taktu na talerzach. W pewnej chwili zmienili kierunek i przy dźwiękach marszowej muzyki wyszli, aby kontynuować wędrówkę po przedszkolnych korytarzach. Chłopcy byli bardzo zadowoleni. Po powrocie do sali pożegnaliśmy naszych gości gromkimi brawami, dziękując w ten sposób za wspólną zabawę.
Czekamy teraz na listopadowe muzyczne przedstawienie, które odbędzie się już 21.11.