Konkurs ekologiczny "W zgodzie z przyrodą"

015A87AF-7BD5-4A81-9E86-EA87A6C66A4D
Lena i Irmina z grupy IV reprezentowały nasze przedszkole w XIX edycji międzyprzedszkolnego konkursu ekologicznego „W zgodzie z przyrodą”, organizowanego przez Przedszkole Samorządowe nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim.
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, wdrażanie do dbania o estetykę otoczenia oraz kształtowanie postaw ekologicznych. Ze względu na pandemię COVID-19 uczestnicy konkursu rozwiązywali zadania na terenie swoich przedszkoli. W związku z tym w naszej placówce zostały zorganizowane zajęcia o tematyce ekologicznej, w których uczestniczyła cała IV grupa. Wszystkie obecne w tym dniu dzieci rozwiązywały krzyżówkę, składały obrazek z części i łączyły odpady z odpowiednim koszem. Niestety, do konkursu mogliśmy zgłosić tylko jeden dwuosobowy zespół. Lena i Irmina wykonały dodatkowo prace plastyczne „Segregacja śmieci”, które wraz z ich kartami pracy zostały dostarczone do Przedszkola Samorządowego nr 12. Za udział w konkursie dziewczynki otrzymały nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
Gratulujemy!