Królewska Roszada

353147805_810225180295494_9062456015482754578_n
Nasze przedszkole wzięło udział w III edycji projektu #Łódzkie gra w szachy, którego celem jest zwiększenie umiejętności matematycznych dzieci w zakresie logicznego i analitycznego myślenia, rozwiązywania problemów, orientacji przestrzennej i koncentracji oraz wsparcie społecznego i emocjonalnego rozwoju dzieci. 27.04.2023 r. w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się wydarzenie pod nazwą „Królewska roszada”, które było zwieńczeniem tegorocznej edycji projektu.
Wydarzenie oficjalnie otworzyła Dyrektor Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim oraz Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Zbigniew Ziemba, którzy przybliżyli założenia projektu "#Łódzkie gra w szachy". Po części oficjalnej uczestnicy mieli okazję obejrzeć inscenizację fragmentu rozgrywki szachowej w plenerze, tzw. „żywe szachy”. Na dzieci w tym dniu czekało wiele atrakcji związanych z grą w szachy. Nasze przedszkolaki najpierw wzięły udział w rozgrywce szachowej w formie zabawy zespołowej z wykorzystaniem szachów ogrodowych w plenerze. Po poczęstunku i krótkich rozgrywkach szachowych przy stolikach dzieci zostały zaproszone na pokaz druku 3D - szachy w trzecim wymiarze. Na zakończnie pracownicy Centrum zaprezentowali przedszkolakom książki o tematyce szachowej i nie tylko.
Dzieci wróciły do przedszkola z 10 nowymi szachownicami wraz z bierkami oraz z szachownicą magnetyczną do powieszenia. Ponadto każdy uczestnik wydarzenia otrzymał breloczek ze skoczkiem szachowym wydrukowanym w drukarce 3D.