Międzyprzedszkolny konkurs ekologiczny "W zgodzie z przyrodą"

4f9ba597-f386-47d6-8b93-cc65bb2aaa47
W dniu 22 maja w Przedszkolu Samorządowym nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim odbył się konkurs ekologiczny pod hasłem: "Pszczoły zapylają, o przyrodę dbają". Celem konkursu było: kształtowanie postaw proekologicznych, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, rozwijanie ekspresji plastycznej oraz współpraca i integracja środowiska przedszkolnego. Naszą placówkę reprezentowali chłopcy z grupy IV - Antoś i Szymon.
Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach. Pierwszy odbył się w przedszkolu i polegał na rozpoznaniu odgłosu pszczoły, rozwiązaniu krzyżówki, ułożeniu obrazka z części oraz umieszczaniu elementów na macie według kodu. Drugi etap odbył się w przedszkolnym ogrodzie. Zadaniem każdego zespołu było namalowanie farbami na przygotowanych stanowiskach z folii obrazka prezentującego pracę pszczół. Nasi reprezentanci świetnie poradzili sobie we wszystkich konkurencjach i otrzymali nagrody ufundowane przez Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Serdecznie gratulujemy!