316041405_384133083903229_2854129213186389256_n
Data 11 listopada 1918 r. jest jedną z najważniejszych, które zapisały się na kartach historii naszej Ojczyzny. W tym dniu, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. W naszym przedszkolu dbamy o wychowanie patriotyczne podopiecznych od najmłodszych lat oraz wpajamy im szacunek dla polskich symboli narodowych.

Aby uczcić rocznicę odzyskania niepodległości, 10 listopada 2022 r. odbyła się uroczysta akademia. Przedszkolaki ze starszych grup od kilku tygodni przygotowywały się do tego wydarzenia. Akademia rozpoczęła się od uroczystego odśpiewania hymnu narodowego w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”, a następnie dzieci śpiewały piosenki patriotyczne, recytowały wiersze, odegrały pantomimę oraz zaprezentowały taniec z flagami. Nasza przedszkolna uroczystość była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu. Po występie artystycznym nastąpiło wręczenie nagród dla uczestników konkursu czytelniczo-plastycznego „Polskie dzieje malowane w legendach i wierszach”. Był to konkurs skierowany do dzieci z naszego przedszkola i ich rodzin, na który wpłynęło ponad 30 prac. Nagrody w konkursie ufundowane zostały z funduszy uzyskanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Prace konkursowe można było obejrzeć w głównym holu naszej placówki. Nagrody wręczała dzieciom pani Dyrektor oraz zaproszeni na akademię goście: Marian Makowski - prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Piotrkowie Trybunalskim oraz plutonowy Marcin Wadowski z 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku, którym serdecznie dziękujemy za uświetnienie swoją obecnością naszej przedszkolnej uroczystości. Dziękujemy również panu Stefanowi Kraś za akompaniowanie dzieciom na akordeonie.