Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy wrzesień kończy się,
od najmłodszego aż po starszaka
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka
20 września to ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz spopularyzować wychowanie przedszkolne.
Nasi wychowankowie świętowanie rozpoczęli od wspólnego zaśpiewania hymnu przedszkolaka i złożenia obietnicy przestrzegania kodeksu przedszkolaka. Następnie dzieci zostały zaproszone do zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki, bawiły się i tańczyły przy muzyce, grały w piłkę z instruktorem przedszkoliada.pl, skakały na dmuchanym zamku, malowały kredą na chodniku. Niemałym powodzeniem cieszyło się także stanowisko malowania twarzy. Radość i śmiech dzieci świadczyły o wspaniałej zabawie.