Piknik rodzinny 2019

DSC_7852
W naszym przedszkolu 8 czerwca 2019 roku (sobota) o 9.30 rozpoczął się piknik rodzinny z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty. Pikniki rodzinne w naszej placówce odbywają się co roku. Opierają się na współpracy personelu placówki z rodzicami oraz ze środowiskiem lokalnym.
Od rana do placówki podążali rodzice z dziećmi niosąc własnoręczne wypieki. Różnego rodzaju stoiska i atrakcje dla najmłodszych wyrastały na placu zabaw jak grzyby po deszczu. Gdy wszystko było już gotowe, na scenie pojawiły się przedszkolaki ze wszystkich grup.
Jako pierwsze prezentowały się młodsze dzieci z dwóch pierwszych grup, a następnie dzieci starsze. Program artystyczny obejmował repertuar przygotowany z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty. Każdy przedszkolak starał się jak najpiękniej zaśpiewać piosenkę i wyrecytować wierszyk.  Kolejnym punktem programu pikniku było zaśpiewanie tatusiom piosenki w języku angielskim. Następnie dzieci obdarowały swoich najbliższych własnoręcznie wykonanymi prezentami.
Oprócz atrakcji scenicznych zapewniono także inne rozrywki i aktywności. Każdy mógł skosztować domowych wypieków, napić się kawy, herbaty albo soku oraz zjeść kiełbaskę lub kaszankę prosto z grilla. Ponadto dzieci mogły pobawić się na dmuchańcu, zagrać w piłkę i strażackie kręgle, zjeść watę cukrową, malować farbami na folii, a także spróbować zrobić wielkie mydlane bańki. Na stoisku firmy Avon panie miały okazję poznać nowości kosmetyczne i skorzystać z porad konsultantki. Podczas pikniku nie zabrakło również konkursu z nagrodami.
 Każdy uczestnik pikniku znalazł coś ciekawego dla siebie i miło spędził czas z rodziną na świeżym powietrzu. Warto podkreślić, że wszystkie atrakcje były darmowe.
Piknik trwał do południa. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali nam swój czas, aby uświetnić wspólne przedsięwzięcie. Niech wyrazy wdzięczności przyjmą wszyscy przyjaciele naszej placówki.