Projekcja filmowa "ABC młodego patrioty"

46040709_2214887112127619_9142113639321305088_n
Dnia 7 listopada, z okazji zbliżających się obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, w naszym przedszkolu odbyła się projekcja filmowa na dużym telebimie pt. "ABC młodego patrioty". Przedszkolaki obejrzały 2 filmy edukacyjne, śpiewały pieśni patriotyczne oraz brały udział w quizie.
Projekcję rozpoczęliśmy od uroczystego odśpiewania hymnu państwowego. Dzieci przyjęły pozycję na baczność i pięknie zaśpiewały całe 4 zwrotki.
Jak wygląda godło Polski? Co symbolizują czerwień i biel? Dlaczego "Mazurek Dąbrowskiego" jest wyjątkową pieśnią? Na te i inne pytania dzieci znalazły odpowiedź w pierwszym z wyświetlonych filmów. Był to film animowany Instytutu Pamięci Narodowej pt. "Polak mały!", który w ciekawy i przystępny dla najmłodszych widzów sposób przybliżał tematykę polskich symboli narodowych.
Pani Kasia z gr. I przygotowała dla przedszkolaków quiz wiedzy patriotycznej. Dzieci rozwiązywały zagadki słowne, układały godło z przygotowanych elementów i wskazywały flagę Polski wśród flag różnych państw.
Śpiewaliśmy też pieśni patriotyczne, których uczyliśmy się w ciągu ostatnich tygodni. Jedną z nich była "Piechota".
Następnie dzieci obejrzały animowany film  pt. "Z albumu dziadka", który został zrealizowany przez Stowarzyszenie RKW. Jego celem było przybliżenie przedszkolakom historii odzyskania nieniepodległości.Na koniec zaśpiewaliśmy jeszcze kilka znanych dzieciom piosenek patriotycznych.