Przedszkolaki w teatrze

100_4800
17 października grupy III, IV i V wybrały się do Miejskiego Ośrodka Kultury na spektakl zatytułowany "Roszpunka" na podstawie baśni Braci Grimm. Aktorzy z teatru Panteatr z Wrocławia zabrali dzieci w podróż do świata magii i przygód.
W sali widowiskowo-teatralnej zajęliśmy miejsca w pierwszych rzędach. Przedstawienie zaczęło pojawienie się Braci Grimm, którzy poprzez swoje piękne stroje i sposób wysławiania się wprowadzili nas w klimat dawnych wieków. Obejrzeliśmy profesjonalnie i starannie przygotowany spektakl, gdzie doskonała gra aktorska przeplatała się z teatrem cieni. Scenografia była dobrze przemyślana, nie brakowało ciekawych rozwiązań technicznych, a także efektów specjalnych. Oprawa wizualno-muzyczna prezentowała wysoki poziom. Muzyka była pisana specjalnie na potrzeby spektaklu.
Mali widzowie prawdopodobnie nie docenili tych wszystkich zalet. Byli raczej skupieni na śledzeniu kolejnych wydarzeń i niektórych chyba trochę przerażała czarownica. Dzieci żywo reagowały na różne sytuacje, np. starały się wskazać królewiczowi, gdzie wiedźma zamknęła Roszpunkę. Smuciły się, gdy tytułowej bohaterce obcięto włosy, a na końcu cieszyły się z odzyskania ludzkiej postaci przez zamienionego w smoka króla i z jego spotkania z synem.
Przedstawienie wywoływało wiele emocji i przedszkolaki oglądały je z zaciekawieniem. Wychodziliśmy z teatru pełni wrażeń, rozmawiając o przygodach bohaterów i co ciekawszych momentach fabuły.