Przedszkolna Wigilia

DSC_8484
W naszym przedszkolu po raz pierwszy zorganizowaliśmy wspólną, uroczystą Wigilię, która  odbyła się 16 grudnia. Brały w niej udział wszystkie przedszkolaki, przedstawiciele Rady Rodziców oraz pracownicy przedszkola.
Pani dyrektor złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia, a następnie podzieliliśmy się opłatkiem. Później wszystkie dzieci wspólnie z rodzicami i pracownikami przedszkola spożywały obiad wigilijny - smaczny barszczyk z łazankami, pierogi z kapustą i grzybami oraz kompot z owoców. Był też słodki deser.
Pomiędzy kolejnymi daniami wszyscy razem śpiewaliśmy kolędy przygotowane na tę okazję – „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem pasterze”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Lulajże Jezuniu” i utwór „Przynieście ze sobą Dziecinę”. Celem tej uroczystości była integracja wszystkich pracowników przedszkola oraz dzieci i rodziców, wprowadzenie świątecznego nastroju, przypomnienie nazw potraw wigilijnych oraz wspólne kolędowanie.