Spotkanie z panią stomatolog w przedszkolu

280966617_3073798459539671_8643359521816737226_n
W czwartek 19 maja odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie ze stomatologiem, panią Joanną Lubczyńską, mamą Natalki z grupy I i Kamila z grupy II. Głównym celem spotkania było uświadomienie przedszkolakom konieczności dbania o higienę jamy ustnej.

Przedszkolaki z  zaciekawieniem wysłuchały pogadanki na temat właściwej higieny jamy ustnej. Dowiedziały się, jak należy prawidłowo czyścić zęby. Ogromną atrakcją były ćwiczenia praktyczne na modelu szczęki. Początkowo dzieci przyglądały się czynnościom wykonywanym przez panią dentystkę, a następnie, według jej wskazówek, naśladowały szczotkowanie zębów. Pani Joanna przypomniała również dzieciom o konieczności właściwego odżywiania się, czyli spożywania warzyw, owoców i produktów mlecznych, które są zdrowe dla naszych zębów oraz unikania słodyczy, które powodują próchnicę.
Było to wartościowe spotkanie, podczas którego przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę na temat dbałości o piękny i zdrowy uśmiech. Na zakończenie dzieci otrzymały od pani stomatolog kolorowankę.
Serdecznie dziękujemy za wizytę!