Spotkanie z policjantami

284462353_5424101877609526_1104771429954009239_n
W ramach akcji „Poznajemy zawody naszych rodziców” dnia 30 maja 2022 r. nasze przedszkole odwiedzili policjanci, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa oraz przybliżyli dzieciom specyfikę swojej pracy.

Przedszkolaki miały okazję przymierzyć elementy ubioru specjalnego: kask i kamizelkę przeciwuderzeniową oraz pałkę typu tonfa. Dzieci dowiedziały się, co to jest daktyloskopia i bardzo spodobało im się pobieranie odcisków palców na kartę daktyloskopijną. Dużą atrakcją był samochód policyjny, który zaparkował przed naszym przedszkolem. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć radiowóz, a najwięcej emocji wzbudziło włączenie sygnałów świetlnych i alarmowych. To był dzień, który na długo pozostanie w pamięci dzieci.
Składamy serdeczne podziękowania policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim za poświęcony czas i ciekawe zajęcia.