Spotkanie z policjantami

315283684_538478987643148_363314536727423556_n
7 listopada przedszkolaki gościły policjantów - dzielnicowych z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa na drodze, a w szczególności bezpiecznego przechodzenia przez ulicę.
Opisali także umundurowanie oraz niezbędne wyposażenie policjanta do służby, którego elementy dzieci miały możliwość przymierzyć. Policjanci rozdali przedszkolakom upominki w postaci odblasków i zaprezentowali jak się chronić przed atakiem psa.
Dodatkowe atrakcje czekały na dzieci poza budynkiem przedszkola. Jedną z nich był pies tresowany do wykrywania narkotyków, który zaprezentował swoje umiejętności, tj.: aportowanie, siadanie i leżenie na komendę itp. Drugą atrakcją były radiowozy. Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia ich zarówno z zewnątrz, jak i od środka, a nawet mówić przez głośnik zewnętrzny auta oraz posłuchać dźwięków sygnałów uprzywilejowania.
Składamy serdeczne podziękowania policjantom za poświęcony czas i ciekawe zajęcia!