400162375_915936296759505_21690899000561468_n
11 listopada 1918 to data, którą dobrze zna każdy Polak. Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. W naszym przedszkolu co roku obchodzimy Święto Niepodległości.
W tym roku nasza uroczysta akademia odbyła się 10 listopada. Głównym celem poprzedzających ją działań było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.
Przedszkolaki śpiewem i tańcem oddały szacunek Ojczyźnie i bohaterom walk o jej niepodległość.
Również tego dnia wzięliśmy udział w akcji "Szkoła do hymnu". Dzieci ze wszystkich grup dokładnie o 11.11 wspólnie odśpiewały "Mazurka Dąbrowskiego", przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski.
Można było zobaczyć łezkę wzruszenia w oku zaproszonych gości, co świadczyło o tym, że z pewnością ta uroczystość zapadnie wszystkim w pamięć.
Po występie artystycznym nastąpiło wręczenie nagród dla uczestników patriotycznego konkursu plastycznego „Nasza piękna Ojczyzna - zabytki Polski”. Był to konkurs skierowany do dzieci z naszego przedszkola i ich rodzin, na który wpłynęło wiele wspaniałych prac. Prace konkursowe można było obejrzeć w głównym holu naszej placówki. Nagrody wręczała dzieciom pani Dyrektor oraz zaproszeni na akademię goście.
Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak przystało na prawdziwych patriotów.