Uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości

45785098_408064693064467_1883137907103891456_n
Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dzieci z grupy III, IV i V przygotoway dla społeczności naszego przedszkola oraz zaproszonych gości uroczystą akademię. Obchody tego święta w naszej placówce uświetnili swoją obecnością pani wizytator Aneta Cichoń z piotrkowskiej delegatury Kuratorium Oświaty oraz mjr Marek Domański z Referatu Zarządzania Kryzysowego i Obrony z Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
Akademia rozpoczęła się od uroczystego odśpiewania"Mazurka Dąbrowskiego", a następnie rozpoczął się przygotowany przez dzieci program. Wysłuchaliśmy patriotycznych wierszy i pieśni tj.: "Piechota", "Pierwsza Kadrowa", "Przybyli ułani pod okienko", "Niepodległość", "Polska" oraz "Jesteśmy Polką i Polakiem". Obejrzeliśmy także dwa polskie tańce narodowe w wykonaniu naszych przedszkolaków: grupaIV zaprezentowała poloneza, a grupa III krakowiaka. Z kolei dzieci z grupy V wykonały piękny taniec z flagami. Program był bogaty i budził w zebranych wzruszenie i podziw dla umiejętności recytatorskich, wokalnych oraz tanecznych naszych przedszkolaków, których oklaskiwaliśmy gromkimi brawami.
Po występach odbyło się wręczenie nagród dla uczestników konkursu plastycznego "Polska - moja ojczyzna".Był to konkurs skierowany do dzieci z naszego przedszkola i ich rodzin, na który wpłynęło 14 prac. Prace konkursowe, jak również te wykonane przez naszych podopiecznych podczas zajęć przedszkolnych, można oglądać w głównym holu naszej placówki.
Pani dyrektor podziękowała wszystkim dzieciom za wspaniały występ, nauczycielkom i pracownikom obsługi za przygotowanie akademii, pani mgr I.Niewiadomskiej za koordynowanie całego przedsięwzięcia, pani mgr D. Motylskiej i panu S. Kraś za oprawę muzyczną,a rodzinom dzieci i zaproszonym gościom za przybycie. Za zorganizowanie tej pięknej i podniosłej uroczystości oraz krzewienie w młodych serduszkach patriotyzmu dziękowały również pani M. Łągwa z Rady Rodziców i pani wizytator A. Cichoń, która zacytowała słowa wiersza R. Przymusa pt."Polska": "Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna".
Na koniec dzieci zostały obdarowane lizakami w nagrodę za udany występ, który na wszystkich widzach wywarł ogromne wrażenie i skłonił do refleksji na temat trudnych dziejów naszej ojczyzny.