V Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków "Sprintem do maratonu"

DSC_7508
W czwartek 16 maja 2019 r. przedszkolaki udały się do hali Relax, gdzie uczestniczyły w V edycji imprezy biegowej „Sprintem do maratonu” realizowanej we współpracy z czasopismem „Bliżej Przedszkola”.
Zanim rozpoczął się maraton, dzieci otrzymały numery startowe, brały udział w rozgrzewce prowadzonej przez zawodniczki MKS Piotrcovia  oraz odśpiewały specjalną piosenkę zagrzewającą do biegu. Następnie każda grupa pokonała dystans 70 m, co po zsumowaniu dystansów wszystkich zawodników, dało łącznie 5 km i 320 m. Wynik ten został zamieszczony w specjalnym liczniku na stronie internetowej czasopisma „Bliżej Przedszkola”. Po maratonie dzieci bawiły się w grupach w zabawy z piłką prowadzone przez zawodniczki MKS Piotrcovia oraz przedstawiciela systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl. Na zakończenie imprezy wszystkie przedszkolaki otrzymały medale i dyplomy.