Warsztaty bębnów afrykańskich

DSC_6927
Dnia 12 marca w naszym przedszkolu odbyły się niezwykłe warsztaty. Było to spotkanie muzyczne, podczas którego nasz gość - pan Mariusz, wprowadził dzieci w świat bębnów pochodzenia afrykańskiego.
Przedszkolaki poprzez zabawę i ćwiczenia poznały bębny zwane djembe. Miały również możliwość zagrania na tych instrumentach. Pan Mariusz w ciekawy sposób opowiadał o ich budowie, historii i pochodzeniu, a także o swojej przygodzie z muzyką i pierwszych krokach w grze na bębnach. Przede wszystkim jednak warsztaty polegały na nauce podstawowych uderzeń (bas i ton) oraz rytmów. Dzieci bardzo szybko nauczyły się rytmu serca, na podstawie którego grały później z panem Mariuszem bardziej złożone układy. Nasz gość znał również różne zabawy z wykorzystaniem bębnów i bawił się z dziećmi w kilka z nich, np. w naśladowanie kroków zwierząt na bębnie i odgadywanie, co to mogło być za zwierzę. Oprócz djembe pan Mariusz przywiózł ze sobą jeszcze dwa inne bębny - kubańskie conga, na których zagrał dzieciom kilka latynoskich rytmów.
Spotkanie było bardzo ciekawe, rozwijające, a nasze przedszkolaki świetnie się bawiły.