Wielkanocny obiad w grupie II

1bec1e61-b3c1-445e-9567-aeb890a1ea9e
Dzień 25 marca w naszym przedszkolu był bardzo uroczysty. Zaprosiliśmy do nas Panią Dyrektor, wychowawcę oraz dzieci w wieku przedszkolnym z Pogotowia Opiekuńczego na świąteczny obiad wielkanocny, podwieczorek świąteczny oraz odbyły się ciekawe zajęcia i "Wesołe zabawy z zajączkiem wielkanocnym". Po wspólnie zjedzonym świątecznym obiedzie bawiliśmy się na sali rekreacyjnej. Rozpoczęliśmy od wspólnie zaspiewanej i zatańczonej z miotełkami piosenki pt. "Wiosno, hej" Wesoła scena. Następnie bawiliśmy się w zabawę "Zajaczki" z szarfami, szukaliśmy pisanek ukrytych w sali, przeliczaliśmy znalezione jajka, śpiewaliśmy i pokazywalismy z użyciem Sigumy piosenkę wg Marii Tomaszewskiej "Fiku Miku na Wielkanoc", "Do srodeczka" wg M.Tomaszewskiej, bawiliśmy się w kole w "Wędrujące jajko" podając sobie duże jajo i wspólnie ćwicząc. Bawiliśmy się też w "Skaczące jajka" z użyciem chusty animacyjnej. Po wspólnie zjedzonym podwieczorku i miło spędzonym czasie, wręczyliśmy naszym kolegom i koleżankom upominki świąteczne. My również otrzymaliśmy od dzieci z Pogotowia piękny świąteczny stroik i mnóstwo słodkości.