Wiosna w wierszu i piosence

235c0889-3058-4e65-bc0c-95b70f1f3931
Laura i Zosia z grupy IV reprezentowały nasze przedszkole podczas XXVIII edycji festiwalu "Wiosna w wierszu i piosence", odbywającego się w Przedszkolu Samorządowym nr 24 im. Misia Uszatka.

W tym roku Festiwal odbył się 17 kwietnia, a jego tematyka związana była z owadami. Gospodarze przywitali gości tanecznym występem pt. "Lot trzmiela", a następnie uczestnicy prezentowali wybranego owada według wylosowanej kolejności.
       Nasze reprezentantki przebrane w stroje biedronek przeszły po specjalnym wybiegu i Zosia opowiedziała kilka ciekawostek o tych uroczych owadach. Po zaprezentowaniu owadów przez wszystkich uczestników, dzieci wykonywały kolejne zadania: rozwiązywały krzyżówkę, odpowiadały na pytania w quizie, rozpoznawały i odczytywały nazwy owadów oraz odgadywały matematyczną zagadkę.
       Dziewczynki doskonale poradziły sobie we wszystkich konkurencjach! Szczególnie gratulujemy szczegółowej i wyjątkowej prezentacji o biedronce, dzięki której nasze przedszkole zajęło III miejsce!