Wycieczka do Bełchatowa

DSC_6551
29 stycznia dzieci z grupy III wraz z kilkoma koleżankami z grupy IV wybrały się na wycieczkę do Bełchatowa, gdzie wzięły udział w warsztatach edukacyjnych "Elektryczna przygoda" w PGE Giganty Mocy.
Dzieci dowiedziały się, skąd mamy prąd, gdzie się chowa i jak dostaje się do naszych domów. Wspólnie z panią prowadzącą warsztaty zastanawiały się, czym można oświetlić mieszkanie, kiedy nie ma prądu i które przedmioty przewodzą prąd, a które nie i dlaczego. Uczestnicy zajęć zabawili się w małych elektroników i zbudowali proste obwody elektryczne. Ponadto sprawili, że za pomocą ebonitowej "różdżki" motylek poruszył bibułkowymi skrzydłami.
Przedszkolaki poznały także niebezpieczeństwo, jakie może nieść ze sobą energia elektryczna oraz zasady bezpiecznego obchodzenia się z prądem. Na zakończenie każdy zrobił sobie pamiątkową "elektryczną" bransoletkę z koralików nawleczonych na drucik.
Przed wyjazdem dzieci zrobiły sobie tatuaże i obejrzały bajkę edukacyjną o przygodach Kropelki, dzięki której zdobyły wiedzę z zakresu przyrody.
To była bardzo ciekawa i pouczająca wycieczka.