Wycieczka gr. II do gospodarstwa agroturystycznego "Dwa Stawy"

DSC_0129
07.06.2022 r. dzieci z gr. II  pojechały na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego "Dwa Stawy" w Sulejowie.

Towarzyszyła nam piękna pogoda, która umożliwiła skorzystanie ze wszystkich atrakcji, jakie oferuje to malownicze miejsce. Cisza i spokój sprzyjały odpoczynkowi na łonie natury, a towarzystwo zwierząt hodowlanych sprawiło dzieciom dużo frajdy. Podczas pobytu w Sulejowie przedszkolaki miały okazję karmić ryby, kaczki, świnkę morską i kucyka, obserwować żaby, obejrzeć stajnię, sprzęt i akcesoria jeździeckie, poznać wspaniałe konie rasy andaluzyjskiej i fryzyjskiej, wziąć udział w zawodach sportowych na świeżym powietrzu, przejechać się na milutkim kucyku o imieniu Bobolinka, pośpiewać i potańczyć oraz zjeść smaczną kiełbaskę (i nie tylko, bo apetyt dopisywał). Wszystko to w sympatycznej, swobodnej atmosferze i pod okiem wykwalifikowanej pani instruktor jazdy konnej, która w ciekawy sposób opowiadała dzieciom o zwierzątkach mieszkających w agrogospodarstwie i dbała o zaspokojenie wszystkich naszych potrzeb. Na zakończenie przedszkolaki zostały podzielone na dwie drużyny i obiegły większy staw z flagą. Przed odjazdem każdy dostał jeszcze małe co nieco na osłodę.
Trochę zmęczone i bardzo zadowolone dzieci wróciły do przedszkola, gdzie jeszcze przez kilka następnych dni wspominały pobyt w „Dwóch Stawach”. Kto wie, może w wakacje wrócą tam z rodzicami, aby pojeździć na Bobolince?