22 maja 2026 r. odbyła się XXIV edycja konkursu ekologicznego „W zgodzie z przyrodą”, którego tegorocznym tematem był recykling tekstyliów. Hasło przewodnie wydarzenia, które brzmiało: „Daj tekstyliom drugie życie”, zachęcało dzieci do dbania o środowisko oraz do kreatywnego wykorzystania materiałów, trafiających na co dzień do kosza.
Podczas konkursu przedszkolaki zmierzyły się z pięcioma ciekawymi i rozwijającymi eko‑zadaniami: rozwiązywaniem krzyżówki, układaniem puzzli, wytyczaniem drogi koszuli do kontenera na tekstylia zgodnie z podanym kodem, quizem „prawda/fałsz” i prezentacją własnoręcznie wykonanej maskotki z używanych tekstyliów.
Każde zadanie wymagało spostrzegawczości, logicznego myślenia i wiedzy ekologicznej, a dzieci poradziły sobie z nimi znakomicie. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy, które były wyrazem uznania za ich zaangażowanie i kreatywność.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Karoliny i Nikodema z grupy III za wspaniałe reprezentowanie naszego przedszkola w tegorocznej edycji konkursu, którego organizatorem było Przedszkole Samorządowe nr 12. Jesteśmy z Was bardzo dumni!
Każde zadanie wymagało spostrzegawczości, logicznego myślenia i wiedzy ekologicznej, a dzieci poradziły sobie z nimi znakomicie. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy, które były wyrazem uznania za ich zaangażowanie i kreatywność.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Karoliny i Nikodema z grupy III za wspaniałe reprezentowanie naszego przedszkola w tegorocznej edycji konkursu, którego organizatorem było Przedszkole Samorządowe nr 12. Jesteśmy z Was bardzo dumni!