Zajęcia z robotyki w przedszkolu

313498409_1209117636334643_5973730106314647905_n
Na zakończenie Code Week nasze przedszkolaki wzięły udział w wyjątkowo ciekawych zajęciach z robotyki. 26 października dzieci z grupy II, III i IV uczyły się konstruować i programować poprzez zabawę klockami LEGO. Pod okiem instruktora budowały części mechaniczne robotów, a następnie przy użyciu programu komputerowego programowały ich ruchy i uruchamiały je tak, aby można było zobaczyć co potrafią.
Praca odbywała się w małych grupach. Na każdym stoliku znajdował się osobny zestaw klocków i tablet. Konstrukcje były proste w budowie, dlatego oprócz umiejętności technicznych dostarczały przedszkolakom mnóstwo zabawy i radości.
Robotyka dla dzieci to doskonałe połączenie kreatywnej zabawy z wtajemniczeniem w możliwości, jakie dają programowanie oraz elektronika. Uczestnicy zajęć uczą się podstaw logicznego myślenia oraz samodzielnego wyciągania wniosków, co ułatwia naukę w szkole oraz przygotowuje do późniejszego przyswajania języków programowania.
Zajęcia z robotyki  dostarczyły przedszkolakom wiele pozytywnych emocji.