W dniach od 11.04. do 15.04.2022 r. dzieci z grupy IV wzięły udział w Programie Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej pt. „Czyste powietrze wokół nas”. W ramach programu dzieci uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych, podczas których obserwowały źródła dymu, poszerzyły swoją wiedzę dotyczącą ich rodzajów i przyczyn wydobywania się, zwiększyły wiedzę na temat szkodliwości dymu papierosowego oraz skutków palenia papierosów, dowiedziały się jak należy zachowywać się w zadymionych pomieszczeniach, a także jak sobie radzić, gdy inni palą papierosy. W kolejnych etapach realizacji programu odbyła się rozmowa z dziećmi z wykorzystaniem planszy "Źródła dymów", która była inspiracją do wykonania prac plastycznych. Następnie zorganizowano ćwiczenia oddechowe przy muzyce, podczas których dzieci wdychały różne zapachy. Dzieci poznały również bohatera programu – Dinusia i pokolorowały jego portret. Nauczyły się też piosenki, która towarzyszyła im w czasie zajęć.
17-04-2022

Dyżur wakacyjny

.
We wtorek 12 kwietnia w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne, na którym pojawił się wyjątkowy gość – Prezydent Miasta, Pan Krzysztof Chojniak. Świętowanie poprzedził program artystyczny przygotowany przez naszych podopiecznych, którzy zaprezentowali kilka świątecznych piosenek i wierszyków. Po występie Prezydent Miasta złożył dzieciom, rodzicom i pracownikom przedszkola serdeczne życzenia, a następnie wszyscy zasiedli do pięknie przystrojonych stolików zastawionych wielkanocnymi pokarmami. Ten dzień miał wyjątkowy charakter. Spotkanie przy wspólnym świątecznym stole sprawiło dzieciom wiele radości.

7 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Tryb. odbyło się spotkanie w ramach edukacji regionalnej „Tradycje piotrkowskie”. W kiermaszu wzięły udział starszaki z naszego przedszkola.

.
Przedszkolaki z grupy IV wzięły udział w festiwalu "Fantazja". W tegorocznej edycji tematem przewodnim było hasło: "Rodzina, ach rodzina..., czyli scenki z życia rodzinki". Celem Festiwalu było rozwijanie twórczej, kreatywnej postawy dzieci, promowanie wartości rodzinnych, wzmacnianie więzi rodzinnych oraz uświadamianie roli rodziny w życiu człowieka jako miejsca zapewniającego miłość, bezpieczeństwo i akceptację.
.
Dnia 31.03.2022 r. dzieci z II, III i IV grupy miały okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „Jaś i Małgosia” w wykonaniu Wrocławskiego Teatru IN – ART wystawione w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Tryb.

Dzieci z grupy IV wzięły udział w programie „Skąd się biorą produkty ekologiczne”. Na początku zajęć wypakowały z ekologicznej torby różne produkty spożywcze i próbowały odgadnąć, co mają one ze sobą wspólnego. Gdy spostrzegły, że na wszystkich opakowaniach jest taki sam znaczek listka z gwiazdek na zielonym tle, przyszedł czas na obejrzenie filmu edukacyjnego. Podczas oglądania zadaniem dzieci było zaobserwowanie, skąd pochodzą produkty, na których znajdują się takie znaczki. Dowiedziały się, że są to produkty ekologiczne, a więc naturalne, czyli takie, które nie mają żadnych sztucznych, niezdrowych dodatków. Następnie z materiałów edukacyjnych w formie książkowej dzieci dowiedziały się, jak wygląda dzień rolnika, jego praca w gospodarstwie ekologicznym, jakie wymagania należy spełnić, aby produkowana żywność otrzymała certyfikat i znaczek EKO oraz gdzie można kupić takie produkty. Ponadto dzieci układały piramidę żywienia i zdrowego stylu życia z pociętych pasków oraz przypomniały sobie, co należy robić, aby prowadzić zdrowy styl życia. Wspólnie szukały wśród zgromadzonych produktów tych, które pasowały do poszczególnych poziomów piramidy. Miały także okazję posmakować bananów pochodzących z upraw ekologicznych. Podsumowaniem zajęć było powtórzenie hasła: „Z tego wniosek jest logiczny, że wybieram produkt ekologiczny!”. Na zakończenie każde dziecko dodało do swojego imienia przedrostek „Eko-” i otrzymało naklejkę ze znaczkiem listka na zielonym tle.
02-04-2022

Bal wiosenny

29 marca nasze przedszkole powitało wiosnę wspaniałym balem. W tym dniu dzieci ubrane były w stroje nawiązujące barwami i wzorami do aktualnej pory roku. Wśród nich można było spotkać mieszkańców wiosennej łąki, np.: bociany, żabki, pszczółki i zajączki. Na ścianie w sali rekreacyjnej pojawiła się przepiękna dekoracja, która tworzyła radosny nastrój. Podczas balu odbywały się różne wiosenne tańce, zabawy i konkurencje, wywołujące wiele pozytywnych wrażeń i zadowolenia. Na twarzach dzieci gościł uśmiech świadczący o tym, że bal wiosenny można zaliczyć do bardzo udanych imprez.

Wtorek 07 maja 2024

Benedykt, Florian, Gizela, August, Ludomiła, Domicela, Domicjan, Domicjana, Flawia, Róża, Sykstus, Piotr