24 listopada w naszym przedszkolu odbyła się kolejna audycja muzyczna zatytułowana "UFO czy co?". Wraz z panem Witkiem i jego gościem - panem Jackiem, wybraliśmy się w kosmiczną podróż do świata muzyki elektronicznej. Przedszkolaki miały okazję poznać dwa instrumenty. Pierwszym z nich był zwyczajny tablet, na którym można zarówno słuchać, jak i komponować muzykę przy pomocy specjalnej aplikacji. Drugi instrument o nazwie Theremin wydawał prawdziwie kosmiczne dźwięki! Najciekawsze jednak było to, że aby na nim grać, nie wolno go dotykać. Wystarczy wykonywać rękoma ruchy przypominające czarowanie. Dzieci odgadywały zagadki dźwiękowe, tańczyły przy muzyce filmowej z „Gwiezdnych Wojen” i „Pszczółki Mai” oraz poznały nowego agenta 007 - Witka Bonda.

Agatka i Maja z grupy III oraz Gabrysia z grupy II reprezentowały nasze przedszkole podczas IV edycji festiwalu wokalnego "Śpiewająca Fantazja" - "Dziecięce piosenki naszych rodziców". Festiwal został zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim.
Przedszkolaki z grupy III wzięły udział w IV edycji konkursu "Moja Mała Ojczyzna" zorganizowanego przez Przedszkole Samorządowe nr 5 w Piotkowie Trybunalskim.
Nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.

Nasze przedszkole przyłączyło się do akcji "Odkręcamy dla Patryka". 9 listopada przekazaliśmy zebrane nakrętki na ręce mamy Patryka.
Zakończył się konkurs fotograficzny dla dzieci z naszego przedszkola i ich rodziców.
26 października odbył się kolejny koncert on-line, podczas którego pan Witek opowiedział dzieciom o Fryderyku Chopinie. Przedszkolaki wysłuchały utworów tego słynnego polskiego kompozytora i wzięły udział w zabawach ruchowych przy muzyce.
Przedszkolaki ze wszystkich grup wzięły udział w jesiennym balu z kodowaniem na zakończenie tegorocznej edycji Code Week. Od 11 października w poszczególnych grupach odbywały się zabawy offline, aby przybliżyć dzieciom zakodowaną rzeczywistość.
20 października w grupie III odbyły się zajęcia z kodowania w ramach Code Week.

Dnia 20 października br. przedszkolaki z grupy II wraz z opiekunami wybrały się  na wycieczkę do Oddziału Terenowego Nadpilicznych Parków Krajobrazowych w Moszczenicy, gdzie spotkały się z leśniczym. Słoneczna pogoda sprzyjała leśnym wędrówkom. Byliśmy ciekawi, czy do lasu zawitała już Pani Jesień. Jak się okazało, aura nam sprzyjała, a las o tej porze roku jest przepiękny. Jesienne drzewa obfitują w mozaikę najróżniejszych barw i odcieni.

Niedziela 05 maja 2024

Pius, Teodor, Irena, Zdziebor, Penelopa, Waldemar, Sabrina