14 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Edukacji Narodowej.

W roku szkolnym 2021/2022 nasze przedszkole będzie kontynuować realizację programu edukacyjnego "Skąd się biorą produkty ekologiczne" w najstarszej grupie.
W pierwszym tygodniu trwania Code Week dwie najmłodsze grupy naszych przedszkolaków wzięły udział w zabawach z zakresu kodowania. Najmłodsza grupa Krasnali tworzyła korale Pani Jesień kontynuując sekwencje oraz segregowała sylwety jabłek według określonych cech. Natomiast czterolatki  uczestniczyły w zajęciach, podczas których rozwijały logiczne myślenie i zdolności matematyczne w zabawach z kolorowymi klockami i kubeczkami. Ich zadaniem było odzwierciedlenie wzoru. Z wielką radością wzięły także udział w zabawach ruchowych pod nazwą „Ćwiczenia zakodowane kolorami”.

Nasze przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pn. „Dzieci uczą rodziców”. Akcja zorganizowana została przez Centrum Rozwoju Lokalnego i jest skierowana do przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych. Jej celem jest wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas akcji.
07-10-2021

Dzieciaki Mleczaki

Dzieciaki Mleczaki to informacyjno-edukacyjny projekt promujący spożycie mleka i jego przetworów. Jest on skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów. Głównym jego celem jest wzrost świadomości dzieci na temat roli mleka i produktów mlecznych w ich diecie. Już od najmłodszych lat powinno się kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe – najlepiej poprzez zabawę.
05-10-2021

Dzień Chłopaka

30 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W tym dniu na przedszkolaków czekało mnóstwo atrakcji.
W poszczególnych grupach odbywały się tańce przy przedszkolnych piosenkach i wspólne wesołe zabawy. Później nadszedł czas na słodki poczęstunek – lizaki w kształcie serduszek.
Dziewczynki i panie złożyły chłopcom życzenia i wręczyły im drobne upominki.

Wszystkim chłopcom, tym małym i tym dużym - życzymy samych słonecznych dni!

Dzieci ze wszystkich grup naszego przedszkola wzięły udział w audycji muzycznej on-line pt. „Wreszcie gramy”, którą przygotowali artyści z Towarzystwa Muzycznego AZATEM z Łodzi. Przedszkolaki poznały nową piosenkę przewodnią oraz zapoznały się z tańcami narodowymi, takimi jak: krakowiak, mazur, kujawiak, oberek i polonez.

Dzieci z grupy IV wzięły udział w wydarzeniu ekologiczno-artystycznym "Zatrzymać lato" zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim oraz Przedszkole Samorządowe nr 16. Tegoroczna edycja odbyła się on-line i zatytułowana była „Z warzywami za pan brat”.
Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa starają się zorganizować jak najwięcej wydarzeń związanych z programowaniem. W tym roku Code Week odbędzie się w dniach 9-24 października. Nasze przedszkole już po raz drugi weźmie udział w tym wydarzeniu!

Piątek 03 maja 2024

Juwenalis, Maria, Alodia, Antonina, Aleksander, Leonia, Tymoteusz, Piotr