Z wielkim smutkiem przyjeliśmy wiadomość o śmierci w dniu 7 maja 2021 r. naszej koleżanki Elżbiety Łągwy-Szelągowskiej.
Pani Elżbieta była nauczycielem wychowania przedszkolnego w latach 80 - tych w Przedszkolu Samorządowym nr 14 ,wieloletnim dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim, teatrologiem, animatorką kultury,
1 kwietnia rozpoczyna się Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021 – najważniejsze badanie demograficzne, które w Polsce wykonuje się raz na 10 lat. Informacje zebrane przez Główny Urząd Statystyczny poszerzą i zaktualizują wiedzę o naszym kraju i jego mieszkańcach.

Zapraszamy do wzięcia udziału w przedszkolnym konkursie plastycznym pt. „Aktywnie zacznij wiosnę”.

Marcowy koncert pana Witka nosił tytuł „Czy  wy wiecie, czy nie wiecie?”. Podczas muzycznego spotkania dzieci poznawały różne tańce i style muzyczne. Była muzyka dance, rock, hip-hop, reggae, a dla równowagi pojawiła się też muzyka klasyczna i balet. Dzieci świetnie się bawiły podczas tanecznych improwizacji.
W załącznikach na dole tej strony będą umieszczane propozycje zabaw i ćwiczeń dla dzieci uczęszczających na terapię pedagogiczną. Zadania można wykonywać stopniowo w ciągu całego tygodnia, dostosowując tempo pracy i ilość materiału do możliwości psychofizycznych dziecka.

Od 29 marca do 18 kwietnia ograniczone będzie stacjonarne funkcjonowanie przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego. Ograniczenie to będzie polegało na prowadzeniu zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Tak dzieci radośnie powitały wiosnę, grając na instrumentach przy piosence „Wiosno hej”. Koncert dały świetny!
22-03-2021

Wakacyjne życzenia

.
14-03-2021

Góra Grosza

Przyłączcie się i razem usypmy 21. wielką Górę Grosza.
To niezwykła Góra w niezwykłych czasach, bo ten rok szkolny to duże wyzwanie dla nas wszystkich. W Górze Grosza każdy najdrobniejszy grosik ma wartość i moc. Bądźmy blisko bez względu na odległość. Potrzebujemy Was, by pomagać dzieciom, które są w trudnej sytuacji i nie mieszkają z rodzicami. Dla nich zbierajmy Górę Grosza! Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 26 października 2020 do 31 maja 2021 roku.

Wtorek 23 kwietnia 2024

Adalbert, Wojciech, Gerard, Helena, Jerzy, Gabriela, Gerarda, Lena