Tak dzieci radośnie powitały wiosnę, grając na instrumentach przy piosence „Wiosno hej”. Koncert dały świetny!
22-03-2021

Wakacyjne życzenia

.
14-03-2021

Góra Grosza

Przyłączcie się i razem usypmy 21. wielką Górę Grosza.
To niezwykła Góra w niezwykłych czasach, bo ten rok szkolny to duże wyzwanie dla nas wszystkich. W Górze Grosza każdy najdrobniejszy grosik ma wartość i moc. Bądźmy blisko bez względu na odległość. Potrzebujemy Was, by pomagać dzieciom, które są w trudnej sytuacji i nie mieszkają z rodzicami. Dla nich zbierajmy Górę Grosza! Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 26 października 2020 do 31 maja 2021 roku.
Dzień Kobiet w naszym przedszkolu jak zawsze nie przeszedł bez echa. Chłopcy z najstarszej grupy przygotowali dla kobiet z całej placówki piękne laurki, które wręczyli wraz z życzeniami. W każdej grupie przedszkolnej dziewczynki i panie zostały obdarowane kwiatami i drobnymi upominkami.
23 lutego 2021 r. przedszkolaki wzięły udział w audycji muzycznej pt. „A co to?” w formie on-line. Pan Witek do występu zaprosił pana Sławka, który grał na instrumentach dętych blaszanych. Mogliśmy usłyszeć melodie z bajek grane na puzonie, tubie oraz na saksofonie barytonowym. Dźwięki wydobywane z instrumentów przypominały odgłosy zwierząt, a zadaniem dzieci było odgadnięcie, co to za zwierzątko. Na zakończenie audycji przedszkolaki poznały mały instrument dęty kazoo, który brzmi podobnie jakby się grało na grzebieniu.
29 stycznia 2021 r. zakończyła się VI edycja Konkursu Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy Jezusowi”, w której wziął udział Maciuś z grupy maluszków. Organizatorem konkursu było Przedszkole Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Piotrkowie Trybunalskim.
Dzieci z grupy IV reprezentowały nasze przedszkole w X edycji festiwalu „Zima w wierszu i w piosence”, organizowanym co roku przez Przedszkole Samorządowe nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim.

W tym roku ostatnim dniem karnawału był 16.02.2021 r. Nasze maluszki zrobiły wszystkim wesołą niespodziankę.

W dniu 05.02.2020 r. w grupie IV odbyły się zajęcia w ramach programu edukacyjnego pt. ,,Skąd się biorą produkty ekologiczne”.
W ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków "Klub Mleczaka" dzieci ze wszystkich grup aktywnie uczestniczyły w zajęciach o higienie jamy ustnej. Wraz z ząbkiem Mleczakiem i jego przyjaciółmi: Krokodylem Aleksandrem oraz Lisicą Karoliną, przedszkolaki dowiedziały się, jak prawidłowo myć zęby i co wpływa na ich kondycję.

Piątek 03 maja 2024

Juwenalis, Maria, Alodia, Antonina, Aleksander, Leonia, Tymoteusz, Piotr